Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fëmijët, sa më larg duhanit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fëmijët, sa më larg duhanit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fëmijët, sa më larg duhanit

2 posters

Shko poshtë

Fëmijët, sa më larg duhanit Empty Fëmijët, sa më larg duhanit

Mesazh nga T_o_n_i Mon 11 Feb 2013 - 23:02

Fëmijët duhet domosdoshmërisht të qëndrojnë sa më larg tymit të duhanit, pasi kjo ul nivelin e vitaminave në organizmin e tyre.

Studiuesit amerikanë kanë hulumtuar nivelin e antioksiduesve te fëmijët e moshës nga gjashtë deri në 18 vjeç të cilët kanë qenë të ekspozuar ndaj duhanit.

Rezultatet kanë treguar se niveli i antioksiduesve te fëmijët e ekspozuar në tymin e duhanit, përfshirë nivelin e vitaminës E, C dhe β-karotenit, ishte më i ulët se te fëmijët tjerë.

Nëse nuk mundeni të hiqni dorë krejtësisht nga duhani, ekspertët këshillojnë që së paku të mos tymosni në prani të fëmijëve ose në ambientet ku ata frekuentojnë shpesh.

Po ashtu, ju duhet të siguroheni që ata të konsumojnë sa më shumë vitamina dhe antioksidues natyral, duke ngrënë pemë dhe perime.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fëmijët, sa më larg duhanit Empty Re: Fëmijët, sa më larg duhanit

Mesazh nga juba Tue 12 Feb 2013 - 6:54

KESHILLE ME VEND PER ATA QE E PINE DHE PER ATA QE MENDOJNE TA FILLOJNE PER TANGERLLIK SA PA JU BERE VES

juba
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 5
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2012
Mosha Mosha : 71

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi