Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Filloi gjykimi ndaj të akuzuarve për sulme në Dobrosin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Filloi gjykimi ndaj të akuzuarve për sulme në Dobrosin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filloi gjykimi ndaj të akuzuarve për sulme në Dobrosin

Shko poshtë

Filloi gjykimi ndaj të akuzuarve për sulme në Dobrosin Empty Filloi gjykimi ndaj të akuzuarve për sulme në Dobrosin

Mesazh nga Alberti Mon 11 Mar 2013 - 8:06

Filloi gjykimi ndaj të akuzuarve për sulme në Dobrosin

Në Gjykatën Themelore në Gjilan, trupi gjykues, i kryesuar nga një gjykatës i EULEX-it, ka nisur procesin gjyqësor ndaj grupit të njohur si “Lëvizja e lirisë” të gjithë të akuzuar për sulmet e ndodhura më 17 maj 2012, 28 qershor dhe 7 tetor 2012 në punktin policor në Dobrosin.
Në bankën e të akuzuarve, sipas aktakuzës që e ka ngritur prokurori i EULEX-it Maurizio Salustro, janë ulur: Valon Jashari, Skender Jashari ,Gazmend Lakna, Gazmend Xhemshiri, Qendrim Rexhaj, Muhamed Aliu, Skender Selmani, Enver Musolli, Abdullah Zogaj dhe Jeton Shabani, transmeton portali rajonipress.

Kryetari i trupit gjykues Akadeusz Sedek u ka lexuar aktakuzën ndaj të akuzuarve dhe ka kërkuar prej tyre që të deklarohen rreth tyre. Të gjithë të akuzuarit e kanë mohuar veprën dhe thanë se janë të pafajshëm.

”Zoti gjykatës nuk jemi as terrorist dhe as kidnapues dhe nuk kemi vepra penale të mëparshme”, tha ia akuzuari Skënder Jashari.

Avokatët mbrojtës Halit Azemi dhe Shemsedin Piraj nuk janë pajtuar me veprat e akuzës dhe kanë kërkuar që tu ndërpritet paraburgimit të gjithë të akuzuarve.

Aktakuza i ngarkon nëntë të dyshuarit për veprat penale të terrorizmit, organizimi i grupeve terroriste , pjesëmarrja në grupe terroriste dhe mbajtja e paautorizuar e armëve.

Aktakuza saktëson se tek ky grup janë gjetur dëshmi e prova përmes përgjimeve telefonike, fotografi e gjësende tjera që lidhen me aktivitetet e këtij grupi.

Sipas aktakuzës më 17 maj 2012 një postbllok policor në Dobrosin të Bujanocit është gjuajtur me armë zjarri dhe dy sulme tjera më 28 qershor dhe 7 tetor 2012. Përgjegjësia për këto tri sulme është pranuar nga grupi i quajtur si “Lëvizja e lirisë”, përmes tri komunikatave të publikuara në faqe të ndryshme të internetit thuhet në aktakuzë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi