Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!!

Shko poshtë

Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!! Empty Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!!

Mesazh nga An0nim Mon 22 Apr 2013 - 1:58

Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!! Manolada-300x200

Greqia trondit mbarë opinionin botërorë, nga ksenofobi kthehet në vend racist dhe shumë i rrezikshëm me dëshmitë tronditëse të emigrantëve që u torturuan me metoda çnjerëzore nga qytetarë grekë!

Ka befasuar dëshmia e një emigrantit 23-vjeçar nga Bangladeshi i cili u qëllua me armë gjahu nga punëdhënësi i tij pse i kërkoi detyrimet që i kishte. “Më kishin izoluar trupin, më tërhiqnin zvarrë me makinë dhe pastaj me thyen gishtat me çekan”, kështu deklaroi emigranti për gazetën javore greke “Ethnos tis Kyriakis”.

Madje ai befason kur thotë se ishin po të njëjtë autor ata të cilët e kishin torturuar atë para disa muajsh, “nuk zgjati shumë dhe rijetova përsëri tmerrin”, pohon ai.

23-vjeçari emigrant nga Bangladeshi, Mahmud, i prononcuar në një televizion privat dhe për gazetën në fjalë, ka përshkruar me fjalët më të ashpra dhe tronditëse situatën e vështirë që përjetoi kur u sulmua nga katër kauboj grek, të cilët edhe pse u detyroheshin shuma të mëdha parash të punuara nga punëtorët emigrantë, nuk hezituan të hapnin zjarr duke dërguar katër prej tyre në spital të plagosur rëndë.

Emigranti përshkoi për dy nga katër të arrestuarve, një 27-vjeçar dhe një 39-vjeçar si kasap dhe shumë të rrezikshëm pasi para pak muajsh ata kishin torturuar si vetë 23-vjeçarin po ashtu dhe shumë emigrantët të tjerë të cilët i kishin rrahur barbarisht duke u thyer brinjët.

“Punuam muaj të tërë, kishte nga ne që u detyroheshin deri pagat e një viti e gjysmë. Parat tona kërkuam. Nuk kishim bukë të hanim, nuk gjenim më as borxh”, thotë 23-vjeçari.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi