Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kush Fle Pak, Shëndoshet Më Shumë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kush Fle Pak, Shëndoshet Më Shumë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kush Fle Pak, Shëndoshet Më Shumë

2 posters

Shko poshtë

Kush Fle Pak, Shëndoshet Më Shumë Empty Kush Fle Pak, Shëndoshet Më Shumë

Mesazh nga WebMaster Sun 9 Jun 2013 - 11:09

Flini pak, keq, zgjoheni në mes të natës? Na vjen keq t’ua themi por për ju rrezikoni të shtoni në peshë, rreziku është më i lartë se mesatarja.
Një studim i universitetit të Kolorados sinjalizon se ekziston një lidhje e ngushtë mes gjumit dhe urisë dhe mjaftojnë pesë netë pa gjumë për t’ju shtyrë të konsumoni më shumë kalori dhe të shtoni në peshë.
Është e vërtetë. Studiuesit theksojnë se të qëndroni pa gjumë gjatë na bën të konsumojmë më shumë energji.
“Kur flemë pak, jemi të prirur të hamë në orare kur trupi është mësuar të jetë të jetë duke pushuar”, shpjegon Kenneth Wright, i cili ka qenë në krye të studimit.
Për të dalë në të tilla pëfundime ai ka ndjekur për dy javë 16 të rinj duke monitoruar gjumin dhe konsumin energjitik të tyre. Vullnetarët janë ndarë në dy grupe. I pari ka fjetur për nëntë orë, i dyti nuk ka fjetur më shumë se pesë orë.
Në fund të eksperimentit, përfundimi ka qenë se kush ka fjetur më pak ka konsumuar 5 për qind energji më shumë dhe ka marrë 6 për qind më shumë kalori.
“Nuk besoj se të flesh mjaftueshëm ndihmon në rënien në peshë, por një marrëdhënie korrekte me gjumin ju ndihmon të keni një program të mirë të ruajtjes së peshës”, ka shpjeguar Wright.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush Fle Pak, Shëndoshet Më Shumë Empty Re: Kush Fle Pak, Shëndoshet Më Shumë

Mesazh nga Anakonda Mon 10 Jun 2013 - 4:54

UN JAM DOBSU MI TI THU SHNOSHESH NDOSHTA ESHT EDHE E VERTET
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi