Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosovaret: Shqiperia eshte nje vend i pasigurt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosovaret: Shqiperia eshte nje vend i pasigurt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosovaret: Shqiperia eshte nje vend i pasigurt

2 posters

Shko poshtë

Kosovaret: Shqiperia eshte nje vend i pasigurt Empty Kosovaret: Shqiperia eshte nje vend i pasigurt

Mesazh nga An0nim Thu 18 Jul 2013 - 3:49

Kosovaret: Shqiperia eshte nje vend i pasigurt 1374155565-kosovaret_shqiperia_vend_i_pa_sigurtePolicia e Durrësit bëri të ditur sot se ka arrestuar katër të rinj, të cilët kanë grabitur me armë pushuesit kosovarë në plazhet e këtij qyteti. Mbrëmë ata kanë grabitur tre pushues kosovarë. Policia e Durrësit bën me dije se në pranga kanë përfunduar shtetasit Leonard Fierza, Hasan Tosku 21 vjeç, Haki Nuci 24 vjeç, Jetmir Mera 19 vjeç. Tre prej tyre janë nga Burreli dhe njëri nga Shkodra.

Por pavarësisht këtij lajmi, e përditshmja kosovare Zëri shkruan se rrugët e Shqipërisë janë të pasigurta. Sipas kësaj të përditshme, grabitjet e udhëtarëve madje edhe në Rrugën e Kombit, thyerja e xhamave të autobusëve kosovarë, ka rikthyer në kujtesë periudhën e anarkisë dhe bandave. Por ndërsa zyrtarë të policisë shqiptare thonë për Zërin se kjo është propagandë mediatike, qytetarët ndjehen të pasigurt. Një kosovare thotë se po mendon të anulojë udhëtimin në Shqipëri pasi ka dëgjuar lajmet për grabitje. Ajo shton se ai që quhet bashkëpunim mes policisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë po bëhet vetëm për të vënë gjoba.

Kurse Merita Visoka shprehet: “Kam ardhë nga Gjermania me shpresën që me i kalue pushimet në Shqipëri, por tash që po i dëgjoj këto lajme që udhëtarët janë duke u plaçkitur nëpër rrugët e Shqipërisë, zor se mund të shkoj. Thjesht kam frikë se nuk ndihem e sigurt që të udhëtoj, e aq më pak të shkoj për pushime atje”.

Zëdhënësi i policisë së Kosovës, Baki Kelani thotë për Zërin: “Kemi kërkuar nga autoritetet policore të Shqipërisë njëkohësisht që të rriten masat e sigurisë në ato lokacione ku kryesisht kanë ndodhur incidentet. Policia e Kosovës vazhdon të jetë prezent në kuadër të marrëveshjes që ka me Policinë e shtetit shqiptar, me qëllim të ofrimit të mëtutjeshëm të sigurisë, kryesisht sigurisë në komunikacionin rrugor për të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës që kalojnë në atë pjesë”./shqiperia.com

An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kosovaret: Shqiperia eshte nje vend i pasigurt Empty Re: Kosovaret: Shqiperia eshte nje vend i pasigurt

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Oct 2014 - 3:28

pse kosovart ateher e qujn veten shqiptar, pa lidhje kjo
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi