Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Skenderbeu, skuadra gati per nje tur tjeter People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Skenderbeu, skuadra gati per nje tur tjeter People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skenderbeu, skuadra gati per nje tur tjeter

2 posters

Shko poshtë

Skenderbeu, skuadra gati per nje tur tjeter Empty Skenderbeu, skuadra gati per nje tur tjeter

Mesazh nga An0nim Fri 26 Jul 2013 - 2:29

Skenderbeu, skuadra gati per nje tur tjeter 1374844664-skenderbeu_shqiperiaKorçarët do të kërkojnë të vendosin një tjetër rekord duke synuar kualifikimin për në turin “Play-off” të Ligës së Kampionëve. Euforia në grup është e madhe, por trajneri Josa u ka bërë thirrje lojtarëve të tregohen më të përmbajtur

Ndeshja e Skënderbeut me Shakhtor për të gjithë është më e lehtë se ajo me Neftchi. Sigurisht që dhe për këtë në qytetin juglindor e shikojnë ekipin në turin tjetër të Ligës së Kampioneve. Shanset rriten kur ndeshja me kazakistanasit nuk luhet në stadiumin e tyre,por në atë të kryeqytetit të këtij vendi.

Atu ky tifozët e Shakhtor pritet të jenë të paktën edhe për atë se urrehen për vdekje nga tifozët kryeqytetas. Ndaj,dhe për këtë në një stadium prej 36 mijë vendesh edhe ato pak tifozë që mund të jenë në mbështetje të skuadrës do të humbasin në atë stadium.

I vetmi që ka pak dëshirë të flas për kalimin e turin është trajneri Mirel Josa, i cili ka shkuar më tej ku ju ka kërkuar  lojtarëve të skuadrës të jenë të kujdesshëm në atë çfarë do të thonë gjatë këtyre ditëve për gazetarët. “Për ne nuk ka ndeshje të lehta”, është shprehur kryepankina korçare i cili të enjten e ka mbyllur me dy seanca.

Në atë të paradites jua ka marrë “shpirtin” me vrapime lojtarëve ndërkohë që atë të pasdites e ka mbushur me ushtrime të ndryshe dhe në fund si zakonisht një lojë të vogël. Të premten në orën 09.00 skuadra niset drejt “Tropikal” aty ku ekipi sipas Josës do të jetë deri të dielën, ditë kur Skënderbeu niset drejt Kazakistanit.

Të premten Josa ka lënë në orën 18.00 stërvitjen e radhës ndërkohë që të shtunën janë të gjitha gjasat që skuadra korçare të mbyll stërvitjen paraditen e kësaj dite. Ditë të cilat do ti shërbejnë trajnerin për ta sjell grupin e lojtarëve për ndeshjen e radhës,ndaj dhe për këtë të enjten në séance e paradites e ka “goditur” grupin me ato vrapime.

Lika çështja për tu zgjidhur

Shkodrani Gilman Lika edhe të enjten nuk ka qenë në stërvitje me skuadrën. Vetëm pak para se Josa të niste stërvitjen me ekipin ka pasur një telefonat me Takajn për këtë problem.”Bosi” i ka kërkuar trajnerit ta llogarit lojtarin si pjesë të skuadrës,pa treguar për dy ndeshjet e tjera europiane apo për të gjithë kampionatin. Nisur gjithnjë edhe nga kërkesa e trajnerit që ka bërë të ditur se Likën e kërkon tek Skënderbeu edhe për kampionat.

Megjithatë,Josa para se të mendoj për ta pasur shkodranin edhe për kampionat duhet të pres zgjidhjen që tiranasit do të bëjnë me lojtarin që ka kontratë me këtë ekip deri me  31 korrik. Tiranasit duke e ditur se lojtarin e kanë humbur tashmë kërkojnë të përfitojnë sa më tepër të jetë e mundur  financiarisht prej tij. Gjithsesi,Takaj i ka bërë të ditur trajnerit  ri bëjë planet për ndeshjen  tjetër europiane me Likën në skuadër.

Ka një problem me vizat

Koha e pakët nga ndeshja me azerët tek kjo me kazakistanasit i ka detyruar zyrtarët e skuadrës sonë të mbyllin procedurat për të marrë viza hyrëse në kryeqytetin kazakistanas. Për lëvizjen e Skënderbeut në këtë mënyre ka dijeni edhe UEFA e cila nga ana tjetër ka vënë në dijeni edhe ekipin më të cilin do të luajnë korçarët. Deri të enjten në darkë  të paktën për zyrtarët e Skënderbeu akoma nuk ka një përgjigje nga kazakistanët e Shakhtor.

Në qoftë se zyrtarët e klubit nuk krijojnë mundësinë e hyrjes në kohën e duhur me viza transit për Skënderbeu nuk përjashtohet mundësia që UEFA të kërkoj që kjo ndeshje të luhet në një stadium të një vendi tjetër europian.

Kazakistanasit i kanë bërë të ditur menaxherit të skuadres korçare Kerhard Takaj se duhet të gjejnë vet edhe autobuzit për të lëvizur nga aeroporti në drejtim të hotelit dhe stadiumit pasi ata janë të gatshëm të sigurojnë vetëm mjetin e policisë që do të shoqëroj Skënderbeun dhe asgjë tjetër.

Shakhtor kërkon shtyrjen e ndeshjes

Zyrtarisht skuadra e Shakhter ka kërkuar shtyrjen e ndeshjes për të mërkurën. Kërkesë e cila është kundërshtuar nga UEFA që ka kërkuar që takimi të luhet në datën e planifikuar që në hedhjen e shortit.

Kazakistanasit kanë kërkuar shtyrjen e ndeshjes me Skënderbeun për atë se të dielën luajnë takimin e radhës për kampionat. Çka do të thotë se pa u “mbushur mirë më frymë” do luajnë me Skënderbeun për Ligën e Kampioneve. Për korçarët është një tjetër shans për tu kthyer nga ky takim me një rezultat pozitiv.

Lilaj një problem të lehtë

Futbollisti Sabjen Lilaj ka një problem të lehtë në kofshën e këmbës së djathtë. Burime afër lojtarit thanë se kemi të bëjmë me një kontraktim të lehtë që për fatin e mirë nuk është aspak shqetësues edhe për mjekët e skuadrës. Ndaj,dhe për këtë lojtari ka vijuar normalisht stërvitjen,sigurisht që jo në maksimum.

Sefa,Kerçiku veçmas të tjerëve

Të dy lojtarët janë stërvitur larg grupin në dy seancat e së enjtes. Sefa,pas problemeve në ndeshjen me azerët,aq sa ka qenë i detyruar të ndaloj lojen ndersa Kerçiku pas atij dëmtimi vetëm dy ditë para takimit me Neftchi vazhdon të ketë probleme muskulare. Në qoftë se Sefa do të udhëtoj me skuadrën një gjë e tillë nuk dihet për Kerçikun.

Tomiç,Abazi,njëri e nis nga fusha

Për ndeshjen me Shahkter njëri nga të dy këta lojtarë e nisën lojën nga minuta e parë. E thënë ndryshe,nëse Lika nuk do jetë për këtë ndeshje të parë me kazakistanasit atëherë Josa janë të gjitha gjasat të zgjedh njërin nga këta dy lojtarë për shkodranit.

Por,mund të jenë të dy në qoftë se Josa nuk do të ketë në lojë për shkak dëmtimi Sefën. Gjithçka mbetët për tu parë,nisur dhe nga ajo se të dy këta lojtarë bashkë me Morinën i kanë qenë të mrekullueshëm në takimin e fituar me azerët. Josa,deri ditën e ndeshjes e ka kohën e duhur për ti zgjidhur të gjitha./shqiperia.com
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Skenderbeu, skuadra gati per nje tur tjeter Empty Re: Skenderbeu, skuadra gati per nje tur tjeter

Mesazh nga Anakonda Wed 22 Oct 2014 - 19:40

korcaret se kan mendjen x loj, por vec per femna
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi