Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Messi me i miri ne bote, Ronaldo i treti People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Messi me i miri ne bote, Ronaldo i treti People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Messi me i miri ne bote, Ronaldo i treti

3 posters

Shko poshtë

Messi me i miri ne bote, Ronaldo i treti Empty Messi me i miri ne bote, Ronaldo i treti

Mesazh nga An0nim Mon 29 Jul 2013 - 22:19

Messi me i miri ne bote, Ronaldo i treti 1375173378-lionelSulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, ka fituar për herë të tretë çmimin e lojtarit më të mirë në botë nga portali më i madh i lajmeve të futbollit në botë, “Goal.com”.

Argjentinasi fitoi çmimin e “Goal” si lojtari më i mirë pasi mori më shumë vota më shumë nga 49 lojtarët e tjerë në konkurrencë për çmimin “Goal Top 50”. Messi gjatë sezonit të kaluar arriti kuotën e 91 golave për vitin 2012 për të thyer rekordin e Gerd Muller dhe 500 gazetarë të portalit “Goal” nga anë e mbanë bota kanë votuar për lojtarin më të mirë në botë, ku Lionel Messi ka marrë më shumë vota.

Ai në renditje ka dalë para Franck Ribery-s në vendin e dytë, i cili ndihmoi Bayernin e Munichu-t drejt tripletës, teksa Cristiano Ronaldo është në vendin e tretë. Pasi pranoi çmimin, Messi u shpreh i ngazëllyer për këtë arritje individuale që për të nuk është aq e rëndësishme.

“Jam shumë i kënaqur për këtë. Si lojtarë, ne punojmë gjatë gjithë vitit për të fituar trofe me ekipin, ne nuk kërkojmë trofe individualë, por kur ato vijnë është një motiv shtesë e që na japin forcë të vazhdojmë tutje në rrugën e njëjtë”, ka theksuar Messi për “Goal.com”. Lionel Messi e ka fituar edhe dy herë të tjera këtë çmim, në vitin 2009 dhe 2011. Ai është lojtari që e ka fituar më shumë këtë çmim, pasi Ronaldo e ka fituar dy herë atë./shqiperia.com
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Messi me i miri ne bote, Ronaldo i treti Empty Re: Messi me i miri ne bote, Ronaldo i treti

Mesazh nga just talia Fri 2 Aug 2013 - 3:14

nuk ka dyshim qe mesi mbetet lojtari me i mire
just talia
just talia
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 32
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Messi me i miri ne bote, Ronaldo i treti Empty Re: Messi me i miri ne bote, Ronaldo i treti

Mesazh nga Anakonda Wed 22 Oct 2014 - 3:40

i marrshin tkeqen ronaldos ai esht si yll
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Messi me i miri ne bote, Ronaldo i treti Empty Re: Messi me i miri ne bote, Ronaldo i treti

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi