Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
7 ushqimet që nuk duhet të mbahen në frigorifer People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
7 ushqimet që nuk duhet të mbahen në frigorifer People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

7 ushqimet që nuk duhet të mbahen në frigorifer

Shko poshtë

7 ushqimet që nuk duhet të mbahen në frigorifer Empty 7 ushqimet që nuk duhet të mbahen në frigorifer

Mesazh nga Anakonda Sun 1 May 2016 - 0:34

7 ushqimet që nuk duhet të mbahen në frigorifer 3159527da3083be4c2b9973231a967a2_XL
Ushqime të tilla si mish apo vezë, ne duhet të jemi të sigurt që ti mbajmë në frigorifer, por disa ushqime të tjera mund të dëmtohen në temperaturat të ulëta. Shikoni se çfarë është në listën e gjërave që nuk kanë nevojë ti vëni në frigorifer, por shumë prej nesh e bëjnë këtë.
1. Mjalta
Atë duhet mbajtur të mbyllur fort në një vend të thatë. Temperatura optimale për mjaltë është midis 17 dhe 19 gradë, por ajo do të dëmtohet nëse temperatura është më e lartë ose më e ulët se sa rekomandohet. Mjalta e mirë në fund do të kristalizohet, në frigorifer përshpejton procesin.
2 Kafja
Ju shpesh mund të dëgjoni këshilla se kafeja mund të mbahet në frigorifer, por në qoftë se ju dëshironi që të keni shije të mirë, mbajeni atë në temperaturë dhome në një vend të thatë, të errët. Një sasi e madhe e lagështisë në frigorifer nuk është përgjegjës për kafen.
3 Buka
Shumë mendojnë se mbajtja e bukës në frigorifer ruan freskinë e saj, por në temperaturë të ulët humbet shijen e saj dhe bëhet e ndenjur.
4 Fruta Tropikale
Bananet, avocadot, kivi, papaja, mango ... frutat tropikale nuk duan ftoht, sepse temperatura e ulët nuk përputhet - kjo natyrisht pasi ato rriten në temperatura të larta. Prandaj, mbani në temperaturë dhome.
5 Pjepra dhe shalqiu
Ruajtja e pjeprës dhe shalqiut në frigorifer do të ndikojë në shijet e tyre dhe do të shkatërrojë antioksidantët e vlefshme që gjenden në to.
6 Qepa
Qepa në frigorifer bëhet e butë dhe gome. Kujdes pasi ajo duhet të ruhet në një vend të errët.
7 Specat
Temperaturën e dhomës është temperatura e duhur për to./10minuta/
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi