Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Skitari Matti Nykaenen ther bashkëshorten me thikë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Skitari Matti Nykaenen ther bashkëshorten me thikë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skitari Matti Nykaenen ther bashkëshorten me thikë

Shko poshtë

Skitari Matti Nykaenen ther bashkëshorten me thikë Empty Skitari Matti Nykaenen ther bashkëshorten me thikë

Mesazh nga BLERTA Mon 28 Dec 2009 - 5:22

Skitari Matti Nykaenen ther bashkëshorten me thikë



Ish-kampioni olimpik dhe i botës në kërcim me ski, finlandezi Matti Nykaenen, ka therur me thikë bashkëshorten, të premten, njoftojnë mediat finlandeze të dielën. Nykaenen edhe më herët ishte dënuar për dhunë familjare. Madje në vitin 2006 vuajti katër muaj burgim, pasi kishte rrahur bashkëshorten Mervi Tapola.

Mirëpo, finlandezi kësaj radhe ka bërë një sulm edhe më të rëndë. Bashkëshortja e tij kishte ikur te fqinjët me prerje të lehta në fytyrë dhe në duar. Nykaenen për sulmin e radhës do të paraqitet të hënën para gjykatës. Ai është arrestuar me akuzën për tentativë vrasje. Nykaenen ishte bërë i famshëm kur në Olimpiadën Dimërore të vitit 1988 në Calgary fitoi tri medalje të arta në kërcim me ski.

Ai është ndër sportistët më të vlerësuar në Finlandë, mirëpo me skandalet e tij të shumta viteve të fundit popullariteti i tij ka pësuar rënie. Nykaenen në vitin 2005 po ashtu ishte arrestuar për sulm me thikë, pasi kishte therur me thikë në shpinë një shok. Atij i ishte shqiptuar dënimi prej 26 muajve burgim, mirëpo u lirua me kusht.

"Jemi ende duke hetuar për motivin e këtij sulmi", ka thënë detektivi Pasi Nieminin, në qytetin Tampere.

Dyshohet se Nykaenen ishte i dehur në momentin e sulmit. Bashkëshortja e tij Tapola (55) është dërguar në spital pas sulmit.

Nykaenen pas përfundimit të karrierës ka nisur të marrë teposhtën e madhe. Për shkak të problemeve financiare pati shitur medaljet e arta olimpike. Më pas ai e provoi fatin si këngëtar, por edhe këtu dështoi. Ai është i varur nga alkooli.
BLERTA
BLERTA
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : DRENIC
Postime Postime : 1116
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/12/2009
Hobi Hobi : ME NEJT.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi