Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Milani dërrmon Genoan People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milani dërrmon Genoan

Shko poshtë

Milani dërrmon Genoan Empty Milani dërrmon Genoan

Mesazh nga Alberti Wed 6 Jan 2010 - 15:43

Milani dërrmon Genoan F.0107005409674_m

Rossonerët kanë shënuar fitore me rezultat 5-2 kundër Genoas, në ndeshjen e zhvilluar të mërkurën mbrëma në San Siro.
Të parët kaluan në epërsi mysafirët me anë të Giuseppe Scullit (25’), ndërsa paraprakisht Ronaldinho dështoi të shënonte nga pika e bardhë (14’).
Superyllit brazilian iu dha sërish mundësia që të gjuajë nga njëmbëdhjetëmetërshi dhe këtë radhë nuk gaboi duke barazuar rezultatin (32’).
Thiago Silva kaloi vendasit në epërsi (38’) për ta mbyllur pjesën e parë me rezultat 2-1.
Në pjesën e dytë, Milani shënoi edhe tri herë me anë të Marco Borriellos (48’ dhe 60’), ndërsa Klaas-Jan Huntelaar shënoi nga penalltia (74’).
Deri në fund të ndeshjes, mysafirët shënuan edhe një gol për të vendosur rezultatin përfundimtar prej 5-2, ndërsa realizues ishte David Suazo (79’).