Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kupa e Afrikës do të luhet pavarësish sulmit ndaj Togos People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kupa e Afrikës do të luhet pavarësish sulmit ndaj Togos People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kupa e Afrikës do të luhet pavarësish sulmit ndaj Togos

Shko poshtë

Kupa e Afrikës do të luhet pavarësish sulmit ndaj Togos Empty Kupa e Afrikës do të luhet pavarësish sulmit ndaj Togos

Mesazh nga BLERTA Fri 8 Jan 2010 - 23:09

Luanda, 9 janar - Organizatorët e Kupës së Afrikës për Kombe thonë se turneu do të luhet, pavarësisht sulmit mbi ekipin e futbollit të Togos në vendin pritës Angolë.
“Prioriteti ynë i parë është siguria e lojtarëve, por turneu do të luhet”, deklaroi zëdhënësi i Konfederatës Afrikane të Futbollit (CAF).
Shoferi i autobusit të ekipit është vrarë dhe të paktën dy lojtarë janë plagosur kur u qëllua mbi ta me armë zjarri të premten.
Separatistët e enklavës Cabinda thonë se e kanë kryer sulmin.
CAF thotë se Federata e Futbollit të Togos ka dështuar t’i informojë se ekipi po udhëtonte në një zonë të pasigurt.
Lojtarët togolezë do të vendosin të shtunën nëse do të luajnë në turne.
BLERTA
BLERTA
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : DRENIC
Postime Postime : 1116
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/12/2009
Hobi Hobi : ME NEJT.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi