Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ato që ende nuk i di për seksin...!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ato që ende nuk i di për seksin...!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ato që ende nuk i di për seksin...!!

Shko poshtë

Ato që ende nuk i di për seksin...!! Empty Ato që ende nuk i di për seksin...!!

Mesazh nga Binni Mon 11 Jan 2010 - 10:59

Cila është frekuenca “normale” e raporteve seksuale? Është e mundur të gjesh gjatësinë e penisit të një burri duke u nisur nga madhësia e dorës? Seksi i bën mirë apo keq shëndetit?


Shpeshherë ne të gjithë bëjmë pyetje pak të çuditshme për seksin. Provo veten dhe gjej përgjigjet më të çmendura në quiz-in tonë. Dhe zbulo atë që ende nuk di për seksin

1. Sa kalori digjen nëse bën gjysmë ose seks?
a. 30
b. 180
c. 360



2. Çfarë është sitofilia?
a. Eksitimi i shoqëruar me përdorimin e ushqimeve në lojërat seksuale.
b. Fetishizmi në flokë dhe lëkurë.
c. Dëshira që ndizet duke parë një grua shtatzënë.





3. Cili është vendi ku bëhet më shumë seks?
a. Greqia
b. Franca
c. Italia



4. Kur është shpikur vibratori i parë?
a. 1883
b. 1938
c. 1965



5. Për çdo ejakulim, sa spermatozoide emeton mesatarisht një burrë?

a. 20.000 – 50.000 milionë
b. 1 – 5 milionë
c. 250 – 300 milionë


6. Gjatësia mesatare e klitorit është:
a. 5 mm
b. 10 mm
c. 16 mm


7. Cili nga këta ushqime nuk është afrodiziak?
a. Kremkarameli
b. Akullorja me vanilje
c. Buka me susam



8. Statistikisht, ke më shumë mundësi për të pasur marrëdhënie jashtëmartesore me:
a. Një fqinj
b. Një koleg
c. Një shokun e tij


9. Falë disa detajeve fizike, është e mundur që të gjesh përmasat e penisit të një burri.

a. E vërtetë
b. E gabuar





10. Gjatë gjithë jetës së tij, një burrë kalon në ereksion:

a. 50.000 orë
b. 100.000 orë
c. 230.000 orë



11. Kush ka thënë: “Masturbimi është të bësh seks me dikë që dashuron”?

a. Brad Pitt
b. Jean-Paul Sartre
c. Woody Allen


12. Cilët përdorin “sex toys” (“lodra seksi”)?
a. Australianët
b. Japonezët
c. Danezët


13. Burri më seksi i botës për vitin 2007, sipas revistës “People”, është:
a. Brad Pitt

b. George Clooney
c. Matt Damon




14. Që prej dy vjetësh, 22 dhjetori është një ditë e veçantë. Çfarë duhet të bësh atë ditë?

a. Të puthësh sa më shumë njerëz
b. Të veshësh të brendshme të kuqe
c. Të bësh dashuri



1. Përgjigjja e saktë: 30 minuta.
Gjysmë ore seks është ekuivalente me 5 km vrap ose një seancë “stretching” intensive. Në fakt po. Kur bën dashuri djersit, lëviz, ritmi kardiak çmendet... nuk ka mënyrë më të mirë sesa të provosh kënaqësi dhe të ngelesh në formë.



2. Përgjigjja e saktë: Eksitimi i shoqëruar me përdorimin e ushqimeve në lojërat seksuale.
Fetishizmi i flokëve dhe lëkurës quhet trikofili. Kurse tërheqja që disa meshkuj provojnë për gratë shtatzëna quhet maiesiofili.


3. Përgjigja e saktë: Greqia.

Çiftet greke bëjnë seks mesatarisht 12 herë në muaj (ose kështu thonë). Prandaj u takon çmimi i parë për seksin. Në vendin e dytë gjenden francezët, me 10 herë në muaj dhe në të tretin italianët me 8,8 herë në muaj.


4. Përgjigjja e saktë: 1883.

Vibratori i parë elektromagnetik është shpikur nga mjeku anglez Joseph Mortimer Granville për kurimin e grave të prekura nga shqetësimet nervore, që në atë kohë quheshin “histeri”. Një masazh në vulvë me këtë aparat ishte i këshilluar për t’u qetësuar. Përdorimi i tij mbeti mjekësor deri në fillim të shekullit XX, kur filluan të shfaqen reklamat e para të vibratorëve nëpër revistat femërore.


5. Përgjigjja e saktë: 250 – 300 milionë.

Për çdo ejakulim, mashkulli nxjerr jashtë 2 – 5 ml spermë, që i korrespondon 80 milionë spermatozoideve, por mesatarja varion 250 – 300 milionë. Ky numër është i ndryshueshëm nga dita në ditë për të njëjtin person dhe tenton të zvogëlohet me kalimin e moshës, duke filluar nga 45 deri 50 vjeç.


6. Përgjigjja e saktë: 16 mm.
Në fakt, 1/5 e këtij organi ndodhet në brendësi të trupit të gruas. Kur erektohet, rritet volumi, por jo gjatësia.

7. Përgjigjja e saktë: Kremkarameli.

Susami dhe vanilja janë të njohur për efektet e tyre afrodiziake. Edhe pse efikasiteti i tyre nuk është provuar shkencërisht, dimë që këto substanca kanë një efekt stimulues, që favorizon marrëdhëniet seksuale.


8. Përgjigjja e saktë: një koleg.
Mesatarisht 1 në 3 burra dhe 1 në 4 gra e tradhtojnë partneren/in. Një studim i kryer në Britaninë e Madhe ka treguar se pjesa e madhe e tradhtive (33%) ndodhin me një koleg pune.


9. Përgjigjja e saktë: E gabuar.
Janë të shumta legjendat që qarkullojnë mbi përmasat e organit mashkullor. Meshkujt me këmbë, dorë ose hundë të madhe kanë përmasa më të mëdha të penisit. Apo meshkujt me ngjyrë janë më potentë sesa ata me lëkurë të bardhë. Këto janë veçse legjenda, që nuk janë vërtetuar kurrë nga ndonjë studim shkencor.


10. Përgjigjja e duhur: “50.000 orë”.
Edhe pse burri kalon 50.000 orë në ereksion gjatë gjithë jetës së tij, vetëm 2.500 orë janë raporte seksuale. Disa shpjegime të tjera? Kalon 230.000 orë duke fjetur dhe 100.000 duke parë TV.


11. Përgjigjja e saktë: Woody Allen.

Ja një listë e citateve më të mira mbi seksin:
a. “Seksi mes dy personave është i bukur. Mes pesë personave është fantastik”.
b. “Dashuria është e pistë vetëm kur bëhet mirë”.
c. “Një fjalë mbi kontracepsionin oral. I kërkova një vajze të vinte në shtrat me mua dhe ajo më tha “jo”.


12. Përgjigjja e duhur: Australianët.
Janë australianët që shtojnë kënaqësinë seksuale me “sex toys”. 46 % e tyre i përdor rregullisht. Më pas vijnë amerikanët dhe kanadezët. Shqiptarët nuk duken ende të vendosur për të ndjekur modën!


13. Përgjigjja e saktë: Matt Damon

Në moshën 37 vjeç, aktori Matt Damon është cilësuar si burri më seksi i botës nga revista “People”, i ndjekur nga Patrick Dempsey, aktori i bukur i “Grey’s Anatomy” dhe Ryan Reynolds, i fejuari i Scarlett Johansson-it. Bukuroshi Clooney u zhduk nga 15 vendet e para në vitin 2007.


14. Përgjigjja e saktë: Të bësh dashuri.

22 Dhjetori, dita e solsticit dimëror, është pagëzuar si GOD: Global Orgasm Day (Dita Botërore e Orgazmës) nga shoqëria amerikane “Baring Witness”. Në këtë ditë, të gjithë banorët e planetit janë të ftuar të bëjnë dashuri për të propaganduar ndjesi pozitive në botë dhe për të gjetur paqe.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi