Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Formula e dashurisë ekziston People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Formula e dashurisë ekziston People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Formula e dashurisë ekziston

2 posters

Shko poshtë

Formula e dashurisë ekziston Empty Formula e dashurisë ekziston

Mesazh nga Alberti Fri 12 Feb 2010 - 0:44

Formula e dashurisë ekziston

Romantikët në kërkim të dashurisë së përjetshme tash mund të llogarisin në formulën e re të dashurisë, e cila është publikuar vetëm disa ditë para Shën Valentinit, e që llogaritë moshën e duhur për të rënë në dashuri.
Ekuacioni i emërtuar “Formula e nuses”, është krijuar nga një profesor australian i matematikës dhe funksionon duke faktorizuar moshën në të cilën ju keni filluar të kërkoni partnerin serioz, dhe moshën absolute qe ju mendoni se do të martoheni.
“Edhe pse probabiliteti nuk është baza më romantike për një martesë, formula duket se i është përshtatur shumë çifteve – qoftë aksidentalisht ose me paramendim”, thotë kreatori i ekuacionit, profesori Tony Dooley nga Universiteti New South Wales.
“Nuk ka arsye pse shkenca të mos luaj rol në kalkulimin e momentit më të mirë për tu martuar,” tha Dooley. Sidoqoftë, çiftet e dashuruara duhet të kenë kujdes: ky ekuacion matematikor për dashuri është treguar i suksesshëm në vetëm 37 për qind të rasteve. /

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Formula e dashurisë ekziston Empty Re: Formula e dashurisë ekziston

Mesazh nga Anakonda Wed 11 Apr 2012 - 18:11

se di a ka kendej nga vendi yne.............
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi