Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shërbyesit civilë caktojnë 15 marsin për plotësimin e kërkesave të tyre People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shërbyesit civilë caktojnë 15 marsin për plotësimin e kërkesave të tyre People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shërbyesit civilë caktojnë 15 marsin për plotësimin e kërkesave të tyre

Shko poshtë

Shërbyesit civilë caktojnë 15 marsin për plotësimin e kërkesave të tyre Empty Shërbyesit civilë caktojnë 15 marsin për plotësimin e kërkesave të tyre

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Fri 26 Feb 2010 - 1:13

Shërbyesit civilë caktojnë 15 marsin për plotësimin e kërkesave të tyre 2i0alw5

Prishtinë, 26 shkurt - Dy kryesitë e sindikatave të pavarura, Sindikata e Shërbimit Civil të Kosovës dhe Sindikata e Pavarur e Administratës Publike, që përfaqësojnë të drejtat dhe interesat e shërbyesve civilë, sipas një komunikate të tyre për media, sot kanë mbajtur një takim me ministrin e Administratës Publike të Kosovës, Prof.Arsim Bajramin, në lidhje me kërkesat e shërbyesve civilë të Kosovës.
Sipas komunikatës, në këtë takim ministri Bajrami, ka dhënë ofertën e Qeverisë së Kosovës në formë të shkruar, të cilën përfaqësuesit e të dy sindikatave e kanë refuzuar, duke e konsideruar oferët jo serioze dhe të papranueshme për shërbyesit civilë.
Megjithatë, gjithnjë sipas komunikatës së tyre për media, përfaqësuesit e të dy sindikatave këtë ofertë do t’ua komunikojnë këshillave të përgjithshme të sindikatave të tyre dhe në formën e shkruar pastaj t’ia kthejnë përgjigjen Qeverisë së Kosovës, përkatësisht ministrit të Administratës Publike, Prof. Dr. Arsim Bajramit.

Ministri Bajrami ka pranuar që oferta e paraqitur në formën e shkruar, me vërejtjet që do t’i bëhen draft - marrëveshjes së ofruar nga MAP, do të shqyrtohet edhe njëherë nga ana e Qeverisë dhe do të shikohen mundësitë se deri në ç’ masë mundë të plotësohen kërkesat e shërbyesve civilë.
Vërejtje me shkrim nga të dy sindikatat, Qeverisë së Kosovës do t’i dorëzohenderi të hënën, pra më 1 mars.

Që të dy sindikatat, siç thuhet në komunikatë, kanë përsëritur edhe njëherë kërkesat e tyre, të cilat, nëse nuk plotësohen deri më 15 mars, do të rezultojnë me grevë dhe kërkesa për dorëheqjen e zyrtarëve të lartë qeveritarë.
Komunikata ishte nënshkruar nga kryetarët e të dy sindikatave – Mursel Zymberi dhe Ndue Kalaj.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi