Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ushtria amerikane lejon qasjen në rrjetet sociale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ushtria amerikane lejon qasjen në rrjetet sociale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ushtria amerikane lejon qasjen në rrjetet sociale

Shko poshtë

Ushtria amerikane lejon qasjen në rrjetet sociale Empty Ushtria amerikane lejon qasjen në rrjetet sociale

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Sat 27 Feb 2010 - 0:10

Ushtria amerikane lejon qasjen në rrjetet sociale Xp7b04

Washington, 27 shkurt – Trupave amerikane do t’i lejohet përdorimin i ueb sajteve të rrjeteve sociale siç janë Twitter dhe Facebook, pas një analize për përdorimin dhe sigurinë e internetit.
Zyrtarët e departamentit të Mbrojtjes thonë se përfitimet nga përdorimi i medieve sociale tani peshon më shumë se rreziqet e sigurisë.
Rregulloret thonë se një numër i sajteve të bllokuara nga Pentagoni në vitin 2007, duke përfshirë YouTube, do të zhbllokohen.
Korrespondentët thonë se media dhe interneti po bëhen gjithnjë e më të rëndësishëm për ushtrinë amerikane.
Ueb sajtet ndër të tjera, po përdoren për rekrutim, marrëdhënie me publikun dhe për komunikime midis trupave dhe familjeve të tyre.
Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates ka thënë se rrjetet sociale mund të ndihmojnë Pentagonin të bashkëveprojnë me punonjësit e ushtrisë amerikane, shumë prej të cilave janë në fillim të viteve të 20-ta dhe janë përdorues të rregullt të shërbimeve online.
Por, politika e re thotë se vizitimi i ueb sajteve për pronografi dhe bixhoz vazhdon të jetë i ndaluar në kompjuterët ushtarak.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi