Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Koshtunica: Kundër imponimeve të BE-së rreth Kosovës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Koshtunica: Kundër imponimeve të BE-së rreth Kosovës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koshtunica: Kundër imponimeve të BE-së rreth Kosovës

2 posters

Shko poshtë

Koshtunica: Kundër imponimeve të BE-së rreth Kosovës Empty Koshtunica: Kundër imponimeve të BE-së rreth Kosovës

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Sat 27 Feb 2010 - 5:56

Koshtunica: Kundër imponimeve të BE-së rreth Kosovës 14ww04


Beograd, 27 shkurt - Kryetari i Partisë Demokratike Serbe (DSS), Vojisllav Koshtunica ka vlerësuar sot se zyrtarët e shteteve evropiane kërkojnë gjithnjë e më shpesh nga Serbia që të bashkëpunojë me Kosovën si një vend fqinj.
"Zyrtarët evropianë kumtojnë se ka ardhur koha që Serbisë qartas t’i vihet kusht që të fillojë të bashkëpunojë me Kosovën si me vend fqinj”, thuhet në deklaratën e Koshtunicës dërguar agjencisë Beta.
Sipas tij, "Serbia duhet të menjëherë të insistojë në bisedime me BE-në, në të cilat do ta thotë qartë se nuk ekziston shteti fqinj Kosova dhe se kjo është rrugë krejtësisht e gabuar për gjetjen e zgjidhjes së vërtetë”. Ai e vlerësoi të papranueshëm faktin që parlamenti serb nuk ka debatuar asnjëherë për Kosovën, si dhe faktin se “pushteti aktual serb, pa miratimin e parlamentit e ka pranuar EULEX-in dhe ka nënshkruar marrëveshjen mbi njohjen e kufijve të Kosovës”.
"Me asnjë çmim pushteti nuk do të guxonte pa miratimin e Parlamentit të fillojë bisedime për marrëveshje të reja, sidomos jo për vendosjen e marrëdhënieve të mira ndërfqinjësore me Kosovën”, ka theksuar
ai.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koshtunica: Kundër imponimeve të BE-së rreth Kosovës Empty Re: Koshtunica: Kundër imponimeve të BE-së rreth Kosovës

Mesazh nga Shaban Cakolli Sat 27 Feb 2010 - 5:58

Gomarin e kishte ngrënë ujku deri në fyt,dhe prap lutej që kjo të ishte ëndërr!
Shaban Cakolli
Shaban Cakolli
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 6690
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/02/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi