Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Edhe “zombitë” kanë të drejtën për të protestuar në SHBA People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Edhe “zombitë” kanë të drejtën për të protestuar në SHBA People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edhe “zombitë” kanë të drejtën për të protestuar në SHBA

Shko poshtë

Edhe “zombitë” kanë të drejtën për të protestuar në SHBA Empty Edhe “zombitë” kanë të drejtën për të protestuar në SHBA

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Sun 28 Feb 2010 - 0:10

Edhe “zombitë” kanë të drejtën për të protestuar në SHBA 118lhsp


Misuri, 28 shkurt - Zombitë kanë të drejtë në lirinë e shprehjes, vendosi Gjykata Federale e Apelit në Misuri, e cila gjithashtu vlerësoi se policët, të cilët burgosën një grup të njerëzve të maskuar në të vdekur të gjallë, nuk duhej ta bënin këtë.
Gjykata e Apelit në Saint Louis, në Misuri, vlerësoi “se nuk kishte bazë të mjaftueshme” për arrestimin e “zombitë”. Me këtë është anuluar vendimi i gjykatës së nivelit me të ulët, me të cilin garantohej imuniteti për policët, të cilët i mbajtën dy ditë grupin e njerëzve në burg, pasi që zëri i tyre i ngjante protestave për armë të shkatërrimit në masë, raporton AFP.
Rastin daton nga viti 2006, kur shtatë miqtë shfrytëzuan një festival në Minneapolis, në Minnesota, që në qendër të qytetit të protestonin kundër shoqërisë konsumatore. Fytyrat i kishin lyer me të bardhë, rrethet e syve i kishin bërë me të zezë dhe faqer i kishin bërë me ngjyrë të kuqe, që i ngjante gjakut të rremë.
Në burg u mbajtën dy ditë, për shkak të kontrollit të identitetit, dhe pastaj për shkak të “shkeljes së qetësisë dhe rendit publik dhe për shkak se çantat e tyre “i ngjanin armëve për shkatërrim në masë”.
Gjykata e Apelit, megjithatë, vlerësoi se “zombitë” kanë
përdorur të drejtën e shprehjes në mënyrë “artistike dhe simbolike”.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi