Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tumori ne stomak edhe prej ushqimit te gabuar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tumori ne stomak edhe prej ushqimit te gabuar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumori ne stomak edhe prej ushqimit te gabuar

Shko poshtë

Tumori ne stomak edhe prej ushqimit te gabuar Empty Tumori ne stomak edhe prej ushqimit te gabuar

Mesazh nga Vizitor Tue 2 Mar 2010 - 8:25

Tumori ne stomak edhe prej ushqimit te gabuar Ushqim-familjeNje pjese e madhe e njerezve eshte e bindur se smogu eshte faktor rrisku per zhvillimin e tumorit ne stomak, kur ne fakt problem mbetet menyra e te ushqyerit dhe dietat e keqija.

Vitet e fundit eshte pare nje rritje e numrit te personave te prekur nga tumori ne stomak.

Nuk eshte percaktuar me saktesi se cilat jane grupet me te rrezikuara. Ulcera gastrike, gastriti atrofik, infeksione bakteriale jane faktoret me te rende qe demtojne mukozen e stomakut dhe sjellin ne fund nje tumor.

Ndaj, nese keni probleme me stomakun, beni shejt nje gastroskopi dhe me pas nje biopsi. Tumori ne stomak shkaktohet edhe nga duhani, obeziteti dhe zakonet e keqija te te ushqyerit.

Ne fakt njerezit ende nuk jane ndergjegjesuar si duhet per menyren e tyre te te ushqyerit.

Keshilla per te patur nje shendet te mire eshte konsumimi i sa me shume frutave dhe zarzavateve te fresketa. Reduktoni konsumimin e mishit te kuq dhe beni nje jete aktive.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tumori ne stomak edhe prej ushqimit te gabuar Empty Re: Tumori ne stomak edhe prej ushqimit te gabuar

Mesazh nga Tonii Tue 2 Mar 2010 - 8:40

te semure me tumorr ne stomak menjeher duhet te ndalojn pirien e kafes perdorimin e sheqernave cokollaten kokakolen te perdorin zarzavate brokolin karroten lakren te perdorin mjaltin e paster pa perzierje sheqeri jo natyral pasi do te ishte ushqyese e semundjes te jen aktiv te dalin ne ambjente me shum oksigjen te mos perdorin mishin sidomod mishin e kuq dhe salcicet te nderpresin marrjen e kafeines nga te gjitha produktet qe e permbajn ate
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi