Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shikoni me para filma të gjatë në YouTube People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shikoni me para filma të gjatë në YouTube People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shikoni me para filma të gjatë në YouTube

Shko poshtë

Shikoni me para filma të gjatë në YouTube Empty Shikoni me para filma të gjatë në YouTube

Mesazh nga L!nndy' Thu 6 May 2010 - 23:05

Shikoni me para filma të gjatë në YouTube Youtube_caption_foto_253472377
Duke qenë e pakënaqur me statusin e saj si transmetues pa pagesë në tregun e videove,
YouTube ka filluar të eksperimentojë me qira dhënie të filmave të stilit paguaj-për-të-shikuar (pay-per-view, duke ofruar filma të metrazhit të gjatë me një çmim prej 1.99 dollarë.

Ky është një çmim standard industrial për një treg që është bërë konkurrues me Netflix, iTunes, Amazon, Sony dhe Microsoft, në mesin e shumë kompanive tjera që ofrojnë shërbime të ngjashme.

Një URL e re në YouTube, youtube.com/store ishte zbuluar nga PC World, ku tituj si Reservoir Dogs, Precious, dhe Saw ofroheshin për çmime prej 1.99 dollarë ose 3.99 dollarë (paraqitje të reja).

Përdoruesit mund të paguajë për qiranë e tyre përmes Google Checkout. Në momentin që autorizohet pagesa, lëshimi i filmit mund të fillojë dhe prej atij momenti ai mund të shikohet deri 24 orë pas pagesës.

Kjo është një zonë interesante ku YouTube i ka vënë synim vetes që të fundit. Faqja online për shkëmbim të videove është vend i përkryer për shkëmbin e klipeve të gjata dhe përmbajtjeve qesharake të krijuara nga përdoruesit, por ideja që dikush të paguajë për të shikuar video në YouTube as që vie në shprehje.

YouTube ende nuk ka paralajmëruar zyrtarisht këtë shërbim.
L!nndy'
L!nndy'
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : n'Matiqan
Postime Postime : 160
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/05/2010
Hobi Hobi : Design

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi