Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

+15
kasperi
Emona
LaDescarada
AlBora
Leo_uk
WebMaster
Єямєℓiиdå
Prada
Ariel
bobi 10
Poeti Dhimbjes
aLbinna.
Aristogata
Tonii
leta
19 posters

Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Vizitor Wed 7 Jul 2010 - 8:50

Besoj se s'do të ketë patur ndonjë çast tjetër historik për shqiptarët si ky i sotmi, ku
të peshohet për to me kandar raporti mes kombit dhe fesë, mes dashurisë ndaj asaj së
cilës i lidh trashëgimia, gjaku, gjuha, historia e përbashkët e që quhet kombësi dhe
mendje-animit të tyre ndaj përkatësive të tjera që quhen fetare. Në një Europë Juglindore
ku kufiri midis kombit dhe fesë është jo vetëm i padukshëm por herë herë feja dhe kombi
përzihen aq keq sa në vend të flasim për boshnjak të besimit musliman, më e udhës
është gjendur shprehja shtet mosleman për shtetin e krijuar pikërisht nga banorët e
Bosnjës që i përkasin besimit islam. Më të paktë si numër, dy përbërësit e tjerë të
popullsisë përbërëse të Bosnjës janë më shumë kroatë sesa katolikë apo më shumë
serbë sesa të krishterë ortodoksë.

Nga ky dualitet nuk bën përjashtim as Greqia si shteti më i hershëm i Eurpës
Juglindore që tashmë është pjestar i Bashkimit Europian. Gjer së fundi grekërve nuk u
mjaftonte të ishin veç grek, ngaqë ata shënonin në pasaportë edhe përkatësinë fetare.
Bile edhe raportet ndërmjet shteteve të Europës Juglindore në pjesën më të madhe të tyre
janë ndërtuar në bazë të simpative fetare. Vetëm shqiptarët bëjnë përjashtim nga rregulli.
Që nga Rilindja Kombëtare shqiptare e këndej nuk mund të gjejmë ndonjë çast historik
(veç periudhës komuniste) ku shqiptarët të kenë vendosur ndjenjat fetare apo ideale të
tjera mbi ato kombëtare. Të paktën, shqiptarët kanë qenë gjithmonë të ndërgjegjëshem
për padrejtësitë e fuqive Europiane ndaj tyre dhe gjithmonë janë simpatizuar me
shqiptarët që vendimet e të tjerëve i lanë jashtë kufijëve të shtetit kombëtar shqiptar.

Sot, kur ka ardhur çasti i krijimit të shtetit të dytë të shqiptarëve në Europën
Juglindore (që do të riparonte një pjesë të padrejtësive të bëra ndaj kombit shqiptar),
beteja është zhvendosur pikërisht tek raporti komb-fe. Shqiptarët nga ana e tyre theksojnë
atë që është e vërtetë: faktin që ata në radhë të parë e mbi të gjitha janë shqiptarë para se
të jenë muslimanë, apo të krishterë ortodoksë e katolikë. Por të interesuarit (bizantinët
serbë, grekë, etj.) dhe të painteresuarit për pavarësinë e Kosovës duan me çdo kusht të
dëgjojnë ose të theksojnë pikërisht të kundërtën: që shqiptarët janë muslimanë dhe me
pavarësinë e Kosovës krijohet një shtet me mbi 90 % të popullsisë muslimane.
Nënkuptimi, aty ku nuk shprehet hapur, është i qartë: "Amerikanë e Europinaë! Mos krijoni
një shtet musliman në zemër të Europës, një shtet feja e të cilit është në luftë me ju...".
Shqiptarët shohin tek amerikanët aleatin e tyre të natyrshëm dhe amerikanët shohin tek
shqipatrët kombin më pro-amerikan jo vetëm në Europë por ndoshta në të gjithë planetin.
Propaganda serbe e greke mbi fantazmën e një shteti mosleman në Europë mund të ketë
ndikimet e veta, prandaj edhe nuk duhet nënvletësuar. Pra lind pyetja se sa çdo shqiptar
me veprimet e tij e ndihmon çështjen kombëtare. Fatmirësisht, bizantinët nuk arrijnë të
gjejnë tek shqiptarët materialin e dëshiruar për të thënë "Hej, shikoni shqiptarët janë po
aq fanatikë sa ...le të themi myslimanët arabë...".

Para disa kohësh bisedoja me miq shqiptare në Amerikë të Veriut rreth organizimit
dhe përpjekjeve të shoqatave shqiptare për të bashkëpunuar me bashkësitë e tjera mike.
Më thanë se ishte bërë një konferencë me bashkesinë hebreje në Toronto në Tetor 2005.
Megjithatë, pati edhe disa shqiptarë që e kundërshtuan me "arsyetimin se hebrejtë janë
duke iu bërë të këqinja moslemanëve të Palestinës"?! Më erdhi keq per këtë "arsyetim"
dhe sigurisht nuk dua t'i hyj faktit se a kanë të drejtë hebrejtë apo arabët, sepse në rradhë
të parë nevojitet të dihet korruposioni tepër i lartë në administratën palestineze dhe faktin
që qeveria palestineze mbahet me paret e qeverisë së Izraelit, SHBA, etj. Edhe më keq,
shqiptarët nuk kanë këllqe për të bërë paqe mes dy palëve. Por për të qenë i arsyeshëm,
për të parë interesat tona shqiptare dhe vetëm tonat, një bashkëpunim i frytshëm me
bashkësinë hebreje ka qenë gjithmonë i frytshëm dhe i dyanshëm. Prandaj krijmi i një
kulture bashkëpunimi nga njerëzit e përshtatshëm që duhet të ngulitet në ndërgjegjet
tona, gjithmonë duke i shërbyer interesit kombëtar, do mbetet një tregues i cilesisë së
punës të shqiptarëve kudo që te ndodhen.

Askush nga shqiptarët ne nuk ka të drejtë të bëjë moral për çështje të tilla si ajo e
besimit fetar, sepse i pari dhe mbi të gjitha është besimi e interesi kombëtar; sot e mot.
Para disa kohësh Telekomi shqiptar u ble nga një kompani turke. Rastësisht më ra në
dorë një gazetë , organ i një shoqate bamirëse. Gazeta në fjalë që në titull shprehte një
entuziazëm ekstrem tepër të madh për shitjen e kompanisë shqiptare turqve. A thua ka
kaq rëndësi fakti se blerësi është mosleman, ortodoks apo katolik?! Çfarë do i dallonte
ato nga njëri tjetri? Mendoj se e para gjë që duhet të shikohet në këto raste është interesi i
vetë shqiptarëve. Shqipëria është një vend jo-fetar dhe kjo jo vetëm në letra.


Kosova ndodhet ende në provë dhe pavarësisht nga raportet fetare, Kosova duhet të
respektojë qytetarinë e banorëve të saj dhe të dijë të bëjë miq jo mbi baza fetare por mbi
bazën e interesave të saj kombëtare. Udhëheqësit e sotëm shqiptarë duhet të vazhdojnë
pa hezitim në këtë rrugë. Nuk ka pse të ketë hutime në këtë drejtim, sepse çdo veprim për
të kënaqur egon e cekët e drejtuesve të dhënë pas përkatësisë fetare mund të dëmtojë
interesat tona kombëtare. Prandaj iu takon vendim-marrësve shqiptarë që detyrimisht të
veprojnë sipas interesave kombëtare ku përmblidhen interesat e të gjithëve dhe jo sipas
interesave fetare qoftë edhe kur këto të fundit duken se gjoja përfaqësojnë një shumicë
relative.
Botuar në gazetën Republika
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Vizitor Wed 7 Jul 2010 - 9:33

kombi feja vjen pas kombit se pa komb ska as shtet po as feje
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga leta Wed 7 Jul 2010 - 9:36

Sipas mendimit tim Zoti pastaj vjen kombi dhe feja...
leta
leta
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 6697
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Vizitor Wed 7 Jul 2010 - 9:39

nese ska komb ska as fjeje zoti naka kriju dhe pa deshiren e ti as gjo nuk ndodh po tema ishte krejt ndrush eleta hahaha
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga leta Wed 7 Jul 2010 - 9:48

Une e kuptova pytjen Kushtrim shum mire e di qe nese shikojm intersin ton kombtar athere them kombi ...
leta
leta
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 6697
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Vizitor Wed 7 Jul 2010 - 10:03

po po leta ashtu ti mir e ki [You must be registered and logged in to see this image.]
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Vizitor Wed 7 Jul 2010 - 10:05

FEJA PESHON NJE GRIMEZ.
KOMBI ASE NJE KOKERR FARE....


NE SHTIREMI SE GJOJA E DUAM KOMBIN E NON STOP PUNOJME NE TE KUNDERTEN, KOMBIT SJA QAJME NENEN HIQ AMA HIQ........................
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Vizitor Wed 7 Jul 2010 - 10:10

kombi asht gjeneza e jon
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Vizitor Thu 8 Jul 2010 - 0:57

kombi pak me shum por jo aq sa te krenohemi per te tille
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Tonii Tue 20 Jul 2010 - 8:33

peshon kombi vet historia e ka treguar feja tek ne esht siperfaqsore
kshtu kane then dhe vet njerezit qe sulltani i dergonte dikur per te par se a po ktheheshin shqiptaret ne mysliman . dhe te derguarit e sulltanit shkruanin se shqiptaret e kane fen vetem per interes e kan siperfaqsore
atedheu eshte mbi te gjitha
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Aristogata Tue 20 Jul 2010 - 9:07

eshte nje fjal e urte qe thot 'feja e shqiptarit eshte shqiptaria" kjo i lidh te dyja, si fen si kombin ne nje zinxhir
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga aLbinna. Tue 20 Jul 2010 - 10:02

pajtohem edhe un me mendimin e Aritt![smile_1]
aLbinna.
aLbinna.
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 4808
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/12/2009
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Tue 20 Jul 2010 - 12:41

Feja te lidh me shume njerez te tje tjere te kombeve te tjera neper bote, por kombi te lidh vetem me bashkekombasit e tu, vetem me shqiptaret. Keshtu qe per mendimin tim, feja nuk eshte asgje para kombit...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Vizitor Sat 13 Nov 2010 - 17:58

KOMBI.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga bobi 10 Sun 14 Nov 2010 - 0:07

nqs duhet thene dicka ajo c'ka thene TONI i mbledh te gjitha.
Aristogata e ka thene ATDHETARI PASHKO VASA ,EDHE AJO ESHTE PRIMARE PER C'DO SHQIPTAR .

UNE JAM MIRE-KUR ESHTE SHQIPERIA MIRE

ISA BOLETINI.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Ariel Sun 14 Nov 2010 - 3:12

LE TA DIJE GJITHE BOTA MBARE
O SA MIRE ME QEN SHQIPTAR [You must be registered and logged in to see this image.]

KOMBI.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Prada Sun 14 Nov 2010 - 3:18

KOMBI

FEJA

FEJA NDRROHET

KOMBI NUK NDRROHET
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 112
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sun 14 Nov 2010 - 10:29

Feja dhe Kombi janë zemër e kokë. Feja dhe kombi janë dy çështje të një drejtimi (rruge) që, assesi, nuk konfrontohen ndërmjet vete.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Vizitor Sun 14 Nov 2010 - 10:30

kombi se pse nese skem komb nuk do te kem as fejen
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga WebMaster Sun 14 Nov 2010 - 10:36

Pershendetje te gjithve meqe kjo teme qenka diskutuar shum feja edhe kombi un them peshon kombi shume edhe pse shum veta kerkojne ta perqajne kete gje ..gje qe asnjehere nuk do te ndodhi

Peshon Kombiiiiiiiiiiiiiiiiiii
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Leo_uk Sun 14 Nov 2010 - 10:38

As kombi, as feja. Mire do te ishte te jemi me shume krenar si komb dhe me pak fetare.
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Vizitor Sun 14 Nov 2010 - 10:39

peshon kombi jon dhe ska fuqi kush do ta perqa
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga AlBora Sun 14 Nov 2010 - 11:03

per mua kombi
AlBora
AlBora
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : prishtina
Postime Postime : 2297
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/10/2010
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga LaDescarada Tue 16 Nov 2010 - 1:13

kombi
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Vizitor Tue 16 Nov 2010 - 15:54

KOMBI.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Emona Tue 16 Nov 2010 - 23:49

Dihet KOMBI.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga WebMaster Thu 25 Nov 2010 - 11:37

Kombi edhe pa asnje lloj dyshimi kombi
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga kasperi Thu 25 Nov 2010 - 11:38

kombi dhe jam krenar per kete
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga WebMaster Sat 5 Feb 2011 - 8:03

Krenaria jone eshte Kombi
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga bobi 10 Sat 5 Feb 2011 - 8:04

Bollokume shkruajti:Kombi edhe pa asnje lloj dyshimi kombi
po
po
po
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Albert Sat 5 Feb 2011 - 8:39

kombi si gjithmon
Albert
Albert
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : selanik
Postime Postime : 7055
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/07/2010
Mosha Mosha : 79
Hobi Hobi : sekret

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Katniss Sun 6 Feb 2011 - 9:33

Kombi dhe feja jane si buka me ujin.Ne jemi nje popull i cili nuk mund te jetoje pa keto dy gjera.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 6 Feb 2011 - 9:37

Pesha e kombit per Sqhiptarin peshon me shume se sa vete jeta e tij, ndaj me plot bindjen them qe Kombi peshon me shume se sa feja.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga WebMaster Sun 6 Feb 2011 - 9:38

I them me plot bindjen ..Qofte bekuar kombi jone
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Vizitor Sun 6 Feb 2011 - 9:40

pesha e kombit peshon shum te poplli jon
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Tonii Sun 6 Feb 2011 - 9:42

po te ish nisur populli yn te mendonte me ane te fes do te ish ndare copa copa
po pikerisht pse ka anuar atdheu flamuri ne zemrat e tyre ndaj jemi sot
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Katniss Sun 6 Feb 2011 - 9:48

Do ju tregoj nje te dhene nga veprimtaria e Gjergj Fishtes.
Pushtuesit e trojeve shqipe,serbet dhe turqit,kane bere shume perpjekje qe te ndezin nje shkendi armiqesie ne mes vet shqiptareve.Si vegel per kete ka shfrytezuar fene,nje pjese eshte muslimane,nje pjese krishtere.I nderuari Gjergj Fishta,per tu treguar pushtuesve se nje gje e tille eshte e pamundur,merr flamurin tone dhe me ndihmen e nje litari,lidh minaren e xhamise dhe kishen me ante te ketij flamuri.Ky ka qene nje mesazh i forte,duke u thene atyre qe shqiptari qendron i bashkur,pa dallim feje.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Anakonda Thu 16 Feb 2012 - 19:45

Besoj se kombi,pasi per fene nuk besoj se ka ndonje problem.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Fata Thu 16 Feb 2012 - 23:51

Te disa kohet e fundit ka fillue feja me peshue me shume se kombi.
Fata
Fata
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : EU
Postime Postime : 457
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga WebMaster Sat 21 Apr 2012 - 8:10

E kam thene edhe me siper fen se pyet kush mo pervec nga ata te vjetrit tane te rinjt e kan harruar por ne peshe eshte Kombi
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë  peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ? Empty Re: Çfarë peshon më shumë tek ne shqiptarët, kombi apo feja ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi