Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përmbytjet, vetëm 5 vende ofrojnë ndihmë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përmbytjet, vetëm 5 vende ofrojnë ndihmë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përmbytjet, vetëm 5 vende ofrojnë ndihmë

3 posters

Shko poshtë

Përmbytjet, vetëm 5 vende ofrojnë ndihmë Empty Përmbytjet, vetëm 5 vende ofrojnë ndihmë

Mesazh nga WebMaster Mon 6 Dec 2010 - 13:50

Thirrjes për ndihmë që autoritetet shqiptare bënë më 1 dhjetor, duke raportuar për 12 mijë persona të evakuar e 2600 ndërtesa të përmbytura, deri tani i janë përgjigjur vetëm 5 vende, Austria, Greqia, Italia, Turqia e Kosova.

Qendra e Informimit dhe Monitorimit, që është një mekanizëm i BE-së për mbrojtjen civile, në bashkëpunim me Qendrën Koordinuese EuroAtlantike të Reagimit ndaj Fatkeqësive Natyrore, informojnë se deri më sot:

Turqia ka dhënë kontributin më të madh duke dërguar 3 helikopterë, 150 tenda dhe 1000 batanije. Ministria për Forcën e Sigurisë së Kosovës ka nisur një ekip prej 59 personash, 14 automjete dhe 4 gomone.

Ndërkohë, që vetëm 3 vende anëtare të BE-së, njëkohësisht dhe anëtare të NATO-s, kanë ofruar ndihmën e tyre deri tani ndaj autoriteteve shqiptare.

Greqia ka vënë në dispozicion dy helikopterë e materiale të tjera shtesë për zonën e fatkeqësisë. Mbrojtja Civile Italiane ka dhënë 34 tonë ndihma ushqimore, materiale higjenike dhe kostume të papërshkueshme nga shiu.

Austria ka ofruar 32 tenda familjare, ku secila prej tyre ka një kapacitet për deri në 10 persona, si dhe pajisje të tjera shtesë, të cilat pritet të transportohen nga autoritetet austriake drejt Shqipërisë.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përmbytjet, vetëm 5 vende ofrojnë ndihmë Empty Re: Përmbytjet, vetëm 5 vende ofrojnë ndihmë

Mesazh nga Korabi AL Tue 7 Dec 2010 - 8:05

PO motra e madhe amerika nuk u pergjigj thirries apo ishte linja e zen me irakun dhe afganistanin ,,,,,,,,,,,,, ne shqipetaret bejm miq gjithmon fundin e botes qe kur te arijn ata dhe po u pergjigjen shqipetarve u humbi binaja ne ui
Korabi AL
Korabi AL
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ku di gje un
Postime Postime : 230
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/11/2010
Mosha Mosha : 50
Hobi Hobi : eouhai

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përmbytjet, vetëm 5 vende ofrojnë ndihmë Empty Re: Përmbytjet, vetëm 5 vende ofrojnë ndihmë

Mesazh nga Tonii Wed 8 Dec 2010 - 8:37

Greqia Italia dhe Turqia kan qen vende qe gjithnje e kan ndimuar Shqiperin
jo vetem per kte rast por po te bejm nje statistik permbledhse ne kto 20 vitet e fundit do te shohim se Greqia sebashku me Italin i kan dhen Shqiperis ndima qe varjojn ne miliarda dollar aq sa Shba nuk ka dhen as gjysmen e marr sebashku te ktyre vendeve Greqi, Itali, na perlqen apo jo duhet te pranojm se kta jan fqinjet tan ne te cilet grindemi , pajtohemi e bashkjetojm sot e mijra vite
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përmbytjet, vetëm 5 vende ofrojnë ndihmë Empty Re: Përmbytjet, vetëm 5 vende ofrojnë ndihmë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi