Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shoqëri: një pjesë thelbësore e Everyones Life People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shoqëri: një pjesë thelbësore e Everyones Life People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shoqëri: një pjesë thelbësore e Everyones Life

2 posters

Shko poshtë

Shoqëri: një pjesë thelbësore e Everyones Life Empty Shoqëri: një pjesë thelbësore e Everyones Life

Mesazh nga WebMaster Sun 27 Feb 2011 - 8:43

Shoqëri luan një pjesë integrale në jetën tonë. Pa praninë e shoqërisë të një individi nuk ka rëndësinë e saj dhe të respektit. Shoqëri në thelb ka të bëjë me procedurën e të mësuarit të vlerave shoqërore, normave dhe detyrave etj Kjo është koleksionet e zakoneve dhe ideve që çdo individ të caktuar mëson në shoqërinë e saj dhe është kaluar në të brezit të ardhshëm.

Një shoqëri mund të ju ndihmojë në arritjen e qëllimeve tuaja të zakonshme, duke bashkuar individë dhe duke i bërë ata të kuptojnë qëllimin. Shoqëri luan një rol të cilësisë në çdo individ jeton si ajo le të dini në lidhje me kulturat tuaj, tradita dhe vendin ku ju jeni lindur. Një shoqëri e mirë ju ndihmon në përmirësimin e standardeve të jetesës dhe në këtë mënyrë tuaj ju bën një respektuar, si dhe një qytetar i përgjegjshëm.

Një nga përparësitë më të mëdha të shoqërisë është që ajo sjell në mesin e individëve ndjenja e bashkëpunimit dhe të bashkë. Pa këto nuk ka individ mund të përparojë në jetë dhe do të mbetet një humbës. Një shoqëri ka një ndikim të madh në natyrën dhe sjelljen e një personi si. Në thelb kemi të pasqyruar llojin dhe llojin e shoqërisë që i përkasin.

Ndërsa ne të gjithë e dimë çdo njeriu është një kafshë sociale dhe çdo individ duhet të bisedoni në mënyrë që të përmbushë nevojat e saj personale, pra të shoqërisë që na jep kënaqësitë si ajo na ndihmon në bashkëveprojmë me njerëz të ndryshëm dhe zhvillon dhe sjell nga aftësitë tona të fshehura dhe të karakterit. Sot, nëse ne jemi mjekë, inxhinierë, ose president i ndonjë organizate të madhe se një nga arsyet e fshehur dhe më i madh pas ajo është atmosferën tonë ose shoqërinë tonë në të cilën ne jemi duke jetuar dhe ne kurrë nuk vijnë të kuptojnë këtë fakt se shoqëria jonë ka një rol kaq të shquar në rritjen tonë.

Përveç kësaj, shoqëria jo vetëm që na mëson se si të respektojë vetveten, por edhe të na mësojnë për ato vlerat e familjes, vlerat kombëtare, vlerat profesionale etj Prandaj roli i shoqërisë është një e madhe dhe pa shoqërinë e çdo qenie njerëzore është i paplotë, sepse një individ mund të të bëhet një njeri i nderuar me respekt vetëm kur ai ndjek vlerat e tij, normat dhe respekt popullit të tij.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqëri: një pjesë thelbësore e Everyones Life Empty Re: Shoqëri: një pjesë thelbësore e Everyones Life

Mesazh nga Anakonda Mon 12 Mar 2012 - 0:48

Shoqeria ne ditet e sotme ndertohet ne baze te interesit,dhe jo vlerat qe ka nje person pasi po spate money,bye bye honey.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi