Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri?

4 posters

Shko poshtë

Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri? Empty Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri?

Mesazh nga WebMaster Wed 27 Apr 2011 - 4:58

Sot dicka me beri te mendoj: mora nje vizite nga nje i afermi i im qe jeton ne shqiperi (tirane dhe durres) i cili, duke qene se kam ca kohe pa u kthyer aty, po me pershkruante pak a shume jeten rinore qe behet ne Shqiperi. Ok, mund te them qe mbeta e skandalizuar. Nuk mbeta e skandalizuar nga gjerat qe nje njeri mund te mendoje, jo ajo. Mbeta e skandalizuar nga fakti qe sipas ketyre tregimeve haptas fare (dicka arrij te shoh edhe midis programeve shqiptare por jo shume) atje te rinjte nuk kane nje organizim, nuk kane endrra edhe ambicioze (pergjithesisht kjo), dhe kalojne pasditet neper lokale, mbremjet neper diskoteka, c'do dite per ato qe kane pare, dhe diskotekat e tiranes ne fundjave po per ato qe kane pare.
Kjo gje te ben te mendosh qe ato qe kane mundesine te bejne dicka me shume, duke qene se jetojne neper qytetet e medhaja ate gje me shume nuk duket se po e bejne.

Tani, une nuk e njoh shume realitetin rinor shqiptar, por me aq sa e njoh me ane te tjereve nuk me duket edhe aq pozitiv. Gjithashtu aq sa e njoh nga ajo qe kam pare vete te rinjte qe jetojne ne shqiperi menderisht nuk me duken te pjekur, dhe kur flas me te aferm te mi te medhenj apo shume me te medhenj se mua ne moshe nuk i ndaj mendimet, nuk i ndaj planet qe i bejne aq sa kane te gjate hunden, menyren e jeteses prej "carpe diem" pa patur plane dhe projekte, pa menduar per nje te ardhme me te mire dhe per nje karriere.

Mund edhe ta kem gabim, kjo eshte nje pershtypje e imja, ne baze edhe te disa fakteve qe kam pare vete.
Ju c'mendim keni? Mendoni se rinia shqiptare ne shqiperi eshte nje rini qe po rritet pa nje karakter te forte dhe pa personalitet, por mundohen te marrin disa nuanca te botes perendimore duke i zhvilluar ne nje menyre te gabuar, me fjale popullorce fare : "po i hipin kalit mbrapsht"?

Autori i keti shkrimi eshte Anonim me beri shum pershtypje kjo edhe prandaj vendosa ta sjell kete kete shkrim edhe ketu per te diskutuar


Pres mendimet tuaja...
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri? Empty Re: Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Wed 27 Apr 2011 - 5:01

Me keqardhje e them, por nje pjese e rinise se sotme, karakterin e kane ngrene me djathe, dhe as qe jua ndjen fare per te...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri? Empty Re: Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri?

Mesazh nga Arabela Wed 27 Apr 2011 - 9:37

mua me duket sikur jepen shume pas gjerave pa vlere dhe harrojne ti kthehen thelbit here pas here,,gje qe eshte e nevojshme per te mos humbur :study: :study:
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri? Empty Re: Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri?

Mesazh nga WebMaster Thu 16 Jun 2011 - 11:54

Kjo eshte e vertet rinia mendon se leket do i gjejen kollaj skan vullnet mo iku rinia ka mor rrugen e lumit
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri? Empty Re: Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri?

Mesazh nga Anakonda Sun 26 Feb 2012 - 7:26

Karakteri i tyreeshte leku dhe shoqeria,po si nuk kuptojne veshtiresitte qe u ofron jeta.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri? Empty Re: Rinia Shqiptare - ku eshte karakteri?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi