Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tatlises i përzier në krimin e organizuar? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tatlises i përzier në krimin e organizuar? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tatlises i përzier në krimin e organizuar?

2 posters

Shko poshtë

Tatlises i përzier në krimin e organizuar? Empty Tatlises i përzier në krimin e organizuar?

Mesazh nga Emona Wed 8 Jun 2011 - 3:11

Tatlises i përzier në krimin e organizuar? 08-tatlises_0806111327_1
Stamboll, 8 qershor - Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlises u kthye në Stamboll më 1 qershor, pas disa javësh trajtimi në Gjermani për shkak të një plage në kokë, në një orvatje vrasjeje në mars. Tani, megjithatë, ai ndeshet me probleme ligjore për lidhje të dyshuara me botën e krimit të Turqisë.

Duke komentuar mbi gjendjen e Tatlisesit, profesor Tunç Alp Kaljon, kreu i institutit në Stamboll, ku këngëtari po vazhdon trajtimin, tha se morali dhe reagimi i Tatlisesit ndaj trajtimit janë pozitivë, transmeton “Zëri”.

“Gjendja e përgjithshme e pacientit tonë është tejet e mirë. Mund të themi se është më mirë se ç’prisnim”, tha Kaljon.

Ndonëse gjendja shëndetësore e këngëtarit u përmirësua, gjendja e tij ligjore mbetet me pikëpyetje. Gjykata e Lartë e Apelit e Turqisë ktheu një vendim gjykate që shtynte një dënim prej 13 muaj e 15 ditë që Tatlises mori për “ndihmën me dashje e me qëllim ndaj një organizate (kriminale)”.

Sipas vendimit origjinal të gjykatës së Stambollit, këngëtari u gjet fajtor, por mori një dënim të shtyrë me kusht që të mos përsërisë më krimin në pesë vjet. Megjithatë, kur rasti shkoi në apel, Gjykata e Lartë e Apelit vendosi se dënimi nuk duhet të shtyhet.

Duke iu drejtuar gazetarëve më 3 qershor, avokati i Tatlisesit, Ahmet Kuçuk nuk shprehu shqetësim lidhur me gjendjen ligjore të këngëtarit, duke thënë se pretendimet se ai mund të ndeshet me kohë burgimi janë të pabaza. “Vendimi i kthimit i Gjykatës së Lartë të Apelit është në favor të klientit tim”, tha ai.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tatlises i përzier në krimin e organizuar? Empty Re: Tatlises i përzier në krimin e organizuar?

Mesazh nga Anakonda Wed 13 Jun 2012 - 4:50

tashi paguan pasojat e krimit
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi