Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Yoko Ono kërkon mbylljen e “Lennon’s Bar”  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Yoko Ono kërkon mbylljen e “Lennon’s Bar”  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yoko Ono kërkon mbylljen e “Lennon’s Bar”

2 posters

Shko poshtë

Yoko Ono kërkon mbylljen e “Lennon’s Bar”  Empty Yoko Ono kërkon mbylljen e “Lennon’s Bar”

Mesazh nga Emona Tue 12 Jul 2011 - 2:41

Yoko Ono kërkon mbylljen e “Lennon’s Bar”  12yoko_1207111216_1
E veja e legjendës John Lennon ka vendosur të padisë pronarët e një kafeneje në Skoci, ngase lokalin e tyre ia kanë dedikuar jetës dhe veprës së këngëtarit me nam të “The Beatles”. Yoko ka thënë se me këtë veprim ata kanë shkelur të drejtën për përdorimin e emrin të të shoqit. Mike Craig njëri nga pronarët e lokalit, ka thënë se ka harxhuar mijëra euro në grumbullimin e gjësendeve të kohës së “The Beatles” dhe disa të tjera të cilat i ka blerë në ankande të ndryshme e të cilat i ka vendosur në pub-in e tij të cilin e ka pagëzuar "Lennon's Bar". Megjithatë avokatët e Yoko Ono i kanë shkruar një letër me të cilën kanë kërkuar që ai të heqë nga lokali të gjitha gjësendet në një afat prej 14 ditësh. Pos kësaj kanë kërkuar që ai ta ndërrojë emrin e kafenesë së tij. Ata do të kërkojnë edhe dëmshpërblim si dhe do të shtrojnë kërkesën për mbylljen e lokalit. "Kjo është absurde. Jam i shokuar dhe nuk shoh arsye për këto kërkesa. Pubi ka këtë emër tash pesë vjet, por këtyre ditë do ta ndryshojmë. Nuk kemi shteg tjetër”, ka thënë Craig.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Yoko Ono kërkon mbylljen e “Lennon’s Bar”  Empty Re: Yoko Ono kërkon mbylljen e “Lennon’s Bar”

Mesazh nga Anakonda Sat 9 Jun 2012 - 22:21

mir moj mbylle nuk po te mban askush
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi