Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse jeta e njeriut është kështu…?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse jeta e njeriut është kështu…?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse jeta e njeriut është kështu…?

2 posters

Shko poshtë

Pse jeta e njeriut është kështu…?  Empty Pse jeta e njeriut është kështu…?

Mesazh nga WebMaster Fri 9 Sep 2011 - 20:39

Tani e dimë!!!
Ditën e parë Zoti e krijoi qenin dhe i tha:
“Tërë ditën qëndro para derës së shtëpisë tënde dhe leh pas çdokujt, që do të të kaloj pran. Dhe unë për këtë do të jap 20 vite jetë.”
Qeni tha:
“Është shumë gjatë 20 vite të lehësh. Si thua vetëm 10 ti marrë unë, ndërsa 10 tjerat të ti kthej prap?”
Zoti u pajtua.
Ditën e dytë Zoti e krijoi majmunin dhe i tha:”Zbaviti njerëzit, bën trika dhe bëji ata të qeshin. Unë për këtë do të jap 20 vite jetë.”
Majmuni tha:” Trika mjmuni 20 vite? Kjo është shumë kohë e gjatë. Si thua edhe unë si qeni të ti jap 10 vite prap?”
Përsëri Zoti u dakordua.
Ditën e tretë Zoti e krijoi lopën dhe i tha:” Duhet çdo ditë të rrish në livadh, në diell dhe të japish qumësht për farmerin dhe familjen e tij.E unë për këtë ti do të jap 60 vite jetë.:
Lopa tha:”Kjo është një jetë e vështirë për mua ta jetoj 60 vite. Si thua unë të jetoj vetëm 20, ndërsa 40 ti kthej prap?”
Dhe Zoti edhe këtë herë u dakordua.
Ditën e katërt Zoti e krijoi njeriun.E krijoi njeriun dhe i tha:
“Ha, flej, luaj, martoju dhe kënaqu me jetën tënde. Për këtë unë do të jap 20 vite jetë.
Por njeriu tha:
“Vetëm 20 vite? A mund të mi japish mua vitet, që ti kthyen kafshët?Dhe kështu unë do të jetoj 80 vite.”
“Nuka ka problem”-i tha Zoti.
Pra tani e dimë arsyen se pse 20 vitet e para të jetës hamë, flejmë, luajmë dhe kënaqemi.
40 vitet e ardhshme jemi në vuajtje për ti ndihmuar familjes tonë.
10 vitet e ardhshme bëjmë trika majmunësh për ti zbavitur nipar dhe mbesat.
Dhe më në fund 10 vitet e fundit ulemi para shtëpisë dhe lehim pas çdokujt.
Cili është komenti i juaj në lidhje me këltë post?A pajtohenio] me këtë përfundim?
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse jeta e njeriut është kështu…?  Empty Re: Pse jeta e njeriut është kështu…?

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 18:58

Sepse nuk jemi ne te zotet te ndreqim gabimet tona dhe vuajme pa kufi.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi