Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vështirësitë monetare, shkatërrim i jetës familjare .. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vështirësitë monetare, shkatërrim i jetës familjare .. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vështirësitë monetare, shkatërrim i jetës familjare ..

3 posters

Shko poshtë

Vështirësitë monetare, shkatërrim i jetës familjare .. Empty Vështirësitë monetare, shkatërrim i jetës familjare ..

Mesazh nga Darius Mon 17 Oct 2011 - 2:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

Një sondazh i fundit ka treguar se, jeta familjare është duke u shkatërruar nga vështirësitë financiare dhe pasiguria në punë.
Më shumë se gjysma e familjarëve besojnë se gjendja financiare në shtëpi është në krizë, ndërsa tre në katër të tjerë mendojnë se stresi ka minimizuar lumturinë në familje.
Studimi ka paraqitur një pamje të zymtë të familjarëve, e krijuar si pasojë e mungesës së parave.
Aktualisht, arsyeja më e madhe për problemet në shtëpi është presioni financiar (rreth 67%), i shkaktuar nga kriza e kredive dhe recesioni.
Për më tepër, oraret e zgjatura të punës janë cituar nga 37 për qind e të pyeturve, si një shkak tjetër i problemeve në shtëpi, ndërkohë që një në katër persona jetonin nën frikën e humbjes së punës së tyre.
Sondazhi është autorizuar nga Instituti "Family and Parenting", i cili ditën e Hënë ka nisur fushatën për evidentimin e presioneve që po hasin familjarët.
Znj.Katherine Rake, shefe ekzekutive e institutit, tha: "Gjendja është tepër alarmuese në këto momente, pasi familjarët po përballen me një gjendje ekonomike tepër të vështirë.
Presionet financiare, janë duke rritur nivelin e ndjenjës së jashtëzakonshme të ankthit, ndërkohë që familjet janë duke e gjendur veten sa vjen edhe më të pa përgatitur, përballë këtyre kohëve të vështira ekonomike."
Marrja përsipër e ndonjë organizimi ditor, jashtë vendit konsiderohet tepër e vështirë, madje pothuajse e pamundur nga familjarët.
Pesëdhjetë e pesë për qind e prindërve, pretendojnë se, shpenzimet e karburantit janë një pengesë ekonomike, ndërsa 31 për qind fajësojnë çmimet e larta të transportit publik.
E gjithë kjo situatë të jep përshtypjen e një fotografie me ngjyra të dëshpëruara të familjeve, të cilat luftojnë për të përballuar ndikimin e kohëve të vështira./NOA/
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vështirësitë monetare, shkatërrim i jetës familjare .. Empty Re: Vështirësitë monetare, shkatërrim i jetës familjare ..

Mesazh nga Anakonda Sun 4 Mar 2012 - 8:37

Veshtiresite ne cdo vend sjellin pasoja te renda.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vështirësitë monetare, shkatërrim i jetës familjare .. Empty Re: Vështirësitë monetare, shkatërrim i jetës familjare ..

Mesazh nga Ariel Mon 10 Sep 2012 - 20:07

Eshte normale...
Sot cdo gje varet nga paraja.
Paraja te siguron jeten...
Eshte bere si qendra e universit...pa para sben dot asgje...
Shendeti...shendeti...po dhe pa para nuk mbahet dot shendeti.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vështirësitë monetare, shkatërrim i jetës familjare .. Empty Re: Vështirësitë monetare, shkatërrim i jetës familjare ..

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi