Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkence, zbulohet harta e ADN-se familjare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkence, zbulohet harta e ADN-se familjare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkence, zbulohet harta e ADN-se familjare

Shko poshtë

Shkence, zbulohet harta e ADN-se familjare Empty Shkence, zbulohet harta e ADN-se familjare

Mesazh nga Vizitor Fri 12 Mar 2010 - 13:33

Shkence, zbulohet harta e ADN-se familjare ADN-3DPer here te pare ne fushen e shkences se mjekesise eshte krijuar harta e ADN-se nje familjeje.

Arritja shkencore eshte publikuar ne revisten “Science”. Studimet per te arritur ne kete perfundim, kane nisur para 10 vitesh, pasi gjithcka ka startuar nga zberthimi i gjenomes njerezore qe lejon identifikimin e mekanizmave qe kontrollojne transmetimin e mutacioneve pergjegjese per semundjet gjenetike nga prinderit tek femijet.

Nga kjo harte eshte zbuluar se transmetimi i mutacioneve gjenetike nga prinderit tek femijet ka me pak mundesi te ndodhe se sa mendohej me pare.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkence, zbulohet harta e ADN-se familjare Empty Re: Shkence, zbulohet harta e ADN-se familjare

Mesazh nga Anakonda Sun 8 Apr 2012 - 17:17

mire,se kan pas per keq qe e kan zbulu
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi