Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja çka duhet t’u dhuroni çdo ditë fëmijëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja çka duhet t’u dhuroni çdo ditë fëmijëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja çka duhet t’u dhuroni çdo ditë fëmijëve

3 posters

Shko poshtë

Ja çka duhet t’u dhuroni çdo ditë fëmijëve Empty Ja çka duhet t’u dhuroni çdo ditë fëmijëve

Mesazh nga Emona Thu 20 Oct 2011 - 2:02

Disa prindër janë të ngarkuar me punë dhe me angazhime të shumta, andaj shpesh fëmijët e tyre i lënë pas dore. Por prindër, duhet të keni kujdes dhe shumë gjëra duhet të bëni, por ja çfarë është më e rëndësishmja t’iu dhuroni fëmijëve tuaj çdo ditë.Ja çka duhet t’u dhuroni çdo ditë fëmijëve Prinderit_femijetPërqafime dhe puthje

Tërë familja duhet çdo ditë të ndjejë dashurinë tuaj. Jo vetëm fëmijët, por edhe partneri. Lirisht mbërthejini ata me puthje dhe përqafime. Njerëzit që dashurojnë, jetojnë më gjatë apo së paku, do të duhej të ishte ashtu.

Ushqejini shëndetshëm

Nëse në vend të pudingut të çokollatës i ofroni mollë, jo vetëm që i jepni fëmijës një model të mirë, por edhe e mësoni atë me zgjedhje të drejta.

Lexojuni atyre

Leximi për fëmijët, nuk është vetëm mundësi për të qenë së bashku por njëkohësisht i mësoni shprehi të mira dhe dashuri për librin. Fëmijëve të cilëve u lexohet dhe të cilët lexojnë, zakonisht kanë koeficient më të lartë të inteligjencës, fjalor më të pasur dhe aftësi më të mira komunikuese.

Flisni

Do të duhej që për çdo ditë, të dini se çfarë bëjnë fëmijët tuaj, ku dhe me kë ishin. Nëse flisni me fëmijët për këtë, njëkohësisht krijoni shprehi që të flitet hapur në familje. Të gjithë duhet të jenë plotësisht të sinqertë.

Mësojini sjellje të mira

Shembulli, është mënyra më e mirë ta mësoni dikë të sillet mirë. Nëse gjithmonë i përshëndetni fqinjët tuaj, u thoni “Ju lutem” dhe “faleminderit”, edhe fëmijët tuaj do t’i mësojnë këto sjellje.

Jini të durueshëm edhe kur nuk mundeni

Nuk është e lehtë. Ndoshta do të mund të gjendeni ndonjë ditë, në ndonjë situatë kur humbni durimin. Për këtë është e mirë, që ta ruani durimin për ditët që do të ju duhet./zeri/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka duhet t’u dhuroni çdo ditë fëmijëve Empty Re: Ja çka duhet t’u dhuroni çdo ditë fëmijëve

Mesazh nga WebMaster Thu 20 Oct 2011 - 2:03

Mjafton nje buzeqeshje ti dhurosh nje femije edhe i shtohet jeta buzeqeshja ka shum vlere per femine
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka duhet t’u dhuroni çdo ditë fëmijëve Empty Re: Ja çka duhet t’u dhuroni çdo ditë fëmijëve

Mesazh nga Anakonda Tue 7 Feb 2012 - 18:39

Nje shikim te ngrohte dhe nje fjale te embel,dhe femija eshte ne rregull.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka duhet t’u dhuroni çdo ditë fëmijëve Empty Re: Ja çka duhet t’u dhuroni çdo ditë fëmijëve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi