Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjërat që duhet bërë në mëngjes për një ditë sa më produktive People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjërat që duhet bërë në mëngjes për një ditë sa më produktive People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjërat që duhet bërë në mëngjes për një ditë sa më produktive

Shko poshtë

Gjërat që duhet bërë në mëngjes për një ditë sa më produktive Empty Gjërat që duhet bërë në mëngjes për një ditë sa më produktive

Mesazh nga Anakonda Sat 30 Apr 2016 - 2:55

Gjërat që duhet bërë në mëngjes për një ditë sa më produktive 67018b80f53b9bd0dcc4f1be11449698_XL
Studiuesit japin disa këshilla se si mund ta shndërrojmë rutinën e mëngjesit në aktivitete shumë produktive.
 
Janë vetëm disa hapa, të cilët duhet ndjekur, për të pasur një mëngjes sa më të këndshëm dhe më të shëndetshëm.
 
Nuk është e preferueshme që ditën ta fillojmë duke ngrënë biskota apo duke u ulur para ekraneve televizive, por preferohen aktivitetet e ndryshme fizike.
 
Më poshtë janë disa nga këshillat, të cilat ndikojnë që dita juaj me mëngjes të marrë ton pozitiv.
 
1. Filloni me ushtrime
Ata që stërviten në mëngjes kanë më shumë energji dhe pikëpamje pozitive gjatë ditës, gjëra që janë thelbësore për t’i përmbushur objektivat e ditës.
 
2. Përpara ushtrimeve pini ujë me limon
Të pirit ujë me limon sapo zgjohesh ngre nivelin tuaj të energjisë fizike. Ai ju jep energji të qëndrueshme natyrale që përmirëson thithjen e lëndëve ushqyese në stomak.
 
3.Thoni jo ekraneve në mëngjes
Kur humbisni mendjen nëpër e-maile, mesazhe, apo Facebook, humbi fokusin dhe shmangni nevojat që ka njeriu në mëngjes për një ditë sa më të shëndetshme.
 
4.Hani mëngjes të shëndetshëm
Nëse hani mëngjes të bollshëm, gjatë ditës do të ndiheni më të ngopur dhe nuk do keni nevojë për shumë ushqim. Një mëngjes i shëndetshëm e i bollshëm ju jep energji dhe ju ndihmon të përqendroheni më shumë.
 
5.Vendosni qëllime para vetës
Duke pasur objektiva konkrete keni më shumë vetëbesim dhe ndiheni më në kontroll të situatës. Qëllimet tona do të realizohen, nëse ne vihemi në lëvizje për t’i realizuar ato.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi