Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse partneri është më i bukur se të tjerët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse partneri është më i bukur se të tjerët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse partneri është më i bukur se të tjerët

3 posters

Shko poshtë

Pse partneri është më i bukur se të tjerët Empty Pse partneri është më i bukur se të tjerët

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 29 Oct 2011 - 11:34

Pse partneri është më i bukur se të tjerët ParteneretLajme Shqip-Bukuria vërtet varet nga syri i atij që vlerëson. Këtë e ka vërtetuar edhe një studim i ri, sipas të cilit, partnerin nuk e shikojmë objektivisht, prandaj për ne është më i bukur se kushdo tjetër.

‘Iluzioni pozitiv’ në bukurinë fizike të partnerit tonë, mund ta bëjë lidhjen të qëndrueshme- thonë shkencëtarët nga Universiteti i Groningenit në Holandë.

Në studim janë përfshirë 70 çifte heteroseksuale të moshave ndërmjet 18 dhe 37 vjeç. Ata kanë shikuar fotografitë e partnerëve të tyre, ngjashëm sikurse edhe pjesëtarët e grupit të kontrollit, dhe në bazë të tërheqjes iu janë përgjigjur pyetjeve.

Pjesëmarrësit në studim gjatë vlerësimit të bukurisë fizike dhe dukjes së partnerit të tyre nuk kanë qenë objektivë. Prandaj partnerët e tyre në fotografi iu janë dukur më të bukur sesa femrat ose meshkujt e panjohur në fotografitë tjera.

Çiftet e anketuara kanë pasur mesatarisht lidhje dy-trevjeçare, ndërsa autorët e studimit pohojnë se perceptimi i joshjes së individëve, në masë të madhe varet nga ndjenjat tona ndaj tij.

Sipas ekspertëve, ‘iluzionet pozitive’ janë të mira derisa nuk teprohet (kjo vlen sidomos kur njëri nga partnerët është shumë joracional dhe i dashuruar së tepërmi).
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse partneri është më i bukur se të tjerët Empty Re: Pse partneri është më i bukur se të tjerët

Mesazh nga Ariel Sat 29 Oct 2011 - 11:53

Po eshte mi...me i bukuri ne bote...me i miri ne bote... 00027003
e ka vu zoti...qe para syve tane...te jete me i bukuri 00027003

Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse partneri është më i bukur se të tjerët Empty Re: Pse partneri është më i bukur se të tjerët

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 3:06

Eshte me i bukuri sepse e mban veten prandaj.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse partneri është më i bukur se të tjerët Empty Re: Pse partneri është më i bukur se të tjerët

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi