Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?

3 posters

Shko poshtë

Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?   Empty Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 4 Nov 2011 - 5:58

Mbreteria e Zotit eshte brenda teje dhe rreth teje, jo ne tempujt e ndertuar. "Cani nje cop dru e un jam aty, ngrini nje gur e do me gjeni"

Si mendoni ju?? Cfare do te thone keto fjale? Cili eshte kuptimi qe ju i jepni?

Keto rrjeshta i kam lexuar ne nje liber....qe nuk eshte bibla


p.s Ju lutem nuk dua analiza apo studime qe mund te keni bere e mund te keni gjetur......Dua mendimin tuaj thjesht duke u bazuar ne keto rrjeshta.

Une nuk jam besimtare e flakte, por nuk jam as ateiste e flakte.....Keto rrjeshta qe kam shkruar per mua jane besimi im....Une nuk dua fakte e nuk dua qe te tjeret te me mbushin mendjen per Zotin,..... nese Zoti ka egzistuar apo jo, nuk dua fakte nese Zoti ka krijuar gjithckane, sepse mendoj sesa me shume ketu i japim fakte apo shkrime njeri-tjetrit aq me shume kaos dhe rremuje behet, Ai qe beson, beson dhe pike,ai qe eshte ateist eshte i tille...Mjafton te dime te ndajme te miren nga e keqja te gjithe ne.......Une besoj ne Zot te cilin une e shoh si nje fryme te mire, tek e bukura, e ndjera dhe e bekuara....Asgje me shume.

Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?   Empty Re: Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?

Mesazh nga Shkembi Fri 4 Nov 2011 - 8:12

Fjalia me te kuqe eshte e mare nga bibla,me disa ndryshime te vogla.Kerkon mendimin tone duke u bazuar tek ato rreshta.Por ckomentim do te bejm kur na e ke prer qe ne fillim?

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?   Empty Re: Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?

Mesazh nga Vizitor Fri 4 Nov 2011 - 8:42

zoti esht gjithmon afer teje po dush me lutje dhe me vepra te mira te hysh ne mretrin e ti
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?   Empty Re: Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?

Mesazh nga Tonii Mon 26 Dec 2011 - 11:08

fjalet e mesiperme nuk jane ne ungjijt e Bibles standarte
kto vargje jane marr nga ungjilli i Apostullit Thomas ose ne shqip Thomai
ungjilli i Thomait u zbulua per here te par ne mesin e shekullit te njezet
per mijra vjet shkrimet e Thomait ishin te mbuluara nen reren e shkretetires
pervev ungjillit te thomait ne ato vite 1944-1997 ne guvat e shkretetires u gjenden dhe pergamente qe ishin shkruar qindra vjet t para Krishtit e qe tronditen dijetaret islam pasi kto shkrime veretetonin se mesia do te vinte sipas profeteve duke dhen edhe detajet te 24 oreve te fundit te krishtit dhe detaje te kryqezimit gje qe bien ndesh me shkrimet islame
dijetari i madh Islam Jusuf Aliu u shpreh se dijetaret islam duhen te mendohen per kto shkrime te vjetra qe e vendosnin islamin ne veshtirsi
por edhe kisha u vu ne veshtirsi jo per shkrimet qe datonin para krishtit por per vargjet e mesiperme te cilat nuk datojne para krishtit por pas kryqezimit te Krishtit ishin shkruar nga Thomas dhe Vatikani nuk i pranoj pasi keshtu sipas shkrimit merrte fund influenca e kishes qe dihet se per mijra vjet ka qen vendimtare dhe ka luajtur rol kryesor ne historin e botes ne perandori e mbreteri
pra kto vargje te shkruar mesiper e nxjerrin institucjonin e kishes si te thuash jashte loje
keshtu qe keto shkrime nuk jane vendosur ne biblen standarte me prejashtim te Bibles qe posedon kisha e Egjiptit ose sic njihen Koptet
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?   Empty Re: Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi