Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Britania pasuron Bibliotekën e Gjakovës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Britania pasuron Bibliotekën e Gjakovës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Britania pasuron Bibliotekën e Gjakovës

Shko poshtë

Britania pasuron Bibliotekën e Gjakovës Empty Britania pasuron Bibliotekën e Gjakovës

Mesazh nga Emona Wed 9 Nov 2011 - 0:47

Britania pasuron Bibliotekën e Gjakovës Gjakobib_0911110912_1

Gjakovë, 9 nëntor - Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ian Cliff, u ka premtuar udhëheqësve të bibliotekës së Gjakovës se vendi i tij do të vazhdojë të ketë interesim për këtë institucion, por beson se edhe British Council, e cila ka ndihmuar deri tash, po ashtu do të vazhdojë bashkëpunimin. Ai u tha zyrtarëve të bibliotekës, të cilët iu ankuan për mungesë të titujve në përgjithësi, se këso probleme kanë edhe kolegët në vendin e tij.

“Të gjithë jemi duke kaluar në restrikcione buxhetore, por është me rëndësi të pasurojmë bibliotekat me tituj të rinj dhe të ecim sipas kohës. Kjo është diçka që duhet të kemi parasysh së bashku”, ka thënë Cliff të martën paradite, në një vizitë që i ka bërë bibliotekës rajonale “Ibrahim Rugova” në Gjakovë, përkatësisht këndit të librave në gjuhën angleze.

Biblioteka e Gjakovës para dy vjetëve ka fituar gjithë fondin e bibliotekës së Britsh Council.

Drejtori i bibliotekës, Engjëll I. Berisha, i ka thënë ambasadorit Clif se dhurata e British Council po u hyn shumë në punë lexuesve anglishtfolës, që, sipas tij, janë të shumtë në Komunën e Gjakovës.

"Mirëpo këta libra po u shërbejnë edhe lexuesve të komunave të tjera rreth Gjakovës, që shfrytëzojnë këtë bibliotekë", ka thënë ai.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi