Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Më në fund do të kuptojmë!  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Më në fund do të kuptojmë!  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Më në fund do të kuptojmë!

2 posters

Shko poshtë

Më në fund do të kuptojmë!  Empty Më në fund do të kuptojmë!

Mesazh nga Darius Sat 12 Nov 2011 - 8:22

• Për cilësitë morale të njeriut duhet gjykuar jo nga përpjekjet e veçanta të tij, por nga jeta e tij e përditshme!

• Dituria e cila nuk ngrohet nga rrezet e guximit do të vyshket nën hijen e frikës!

• Ti tregosh diçka injorantit, është njëlloj sikur t’i tregosh ngjyrat të verbërit.

• Ndryshimi midis një personi të ndershëm dhe një personi të koruptuar është se - Personi i koruptuar ka një “çmim” , ndërsa...
Personi i ndershëm ka vetëm një vlerë!

• Pyetni të diturit, rrini me të urtët dhe shoqërohuni me të varfërit!

• Një nga gjërat më të bukura është “Të vazhdosh përpara kur të gjithë janë duke pritur rrëzimin tënd".

• Një ditë do të harrojmë dhimbjen, arsyet pse kemi qarë dhe kush na i shkaktoi.

Më në fund do të kuptojmë se sekreti i të qënit i lirë nuk është hakmarrja, por të lësh gjërat të largohen në kohën e tyre.

Pas kësaj, ajo që ka rëndësi nuk është kapitulli i parë i jetës sonë, por i fundit që tregon sesa mirë vrapojmë në garën e jetës.

• Ne shpenzojmë ditët tona për të pritur rrugën e drejtë të vijë tek ne, por harrojmë se rruga nuk formohet duke pritur..
por duke ecur...

• Mosha mund të bëj të plaket një fytyrë, por mungesa e entuziazmit sjell plakjen e një shpirti!

• Flutura nuk numëron vitet por çastet, prandaj koha e saj e shkurtër i mjafton.

• Nëse buzëqesh për 5 sekonda fotografia del shumë e bukur.
Imagjinoje nëse do të buzëqeshje gjithmonë se sa e bukur do të bëhej jeta juaj.

• Njëherë e pyetën një të mençur: "Çfarë është më e rëndësishme, të duash apo të të duan?"
- Njeriu i vjetër u përgjigj me një pyetje:
"Cili krah është më i rëndësishëm për një zog, i djathti apo i majti...?!"

• Vetëm 2 vende janë me vlerë në këtë botë:
Vendi më i bukur është të jesh në zemrën e dikujt,
dhe vendi më i sigurt është të jesh në lutjet e dikujt.

• Vlerën e dashurisë e ruajnë njerëzit e varfër, sepse të pasurit gjithmonë tentojnë ta blejnë me para.

• Pasuria nuk i përket atij që e ka ... por atij që di ta gëzojë...

• Drejtësi do të thotë të mos i lëndosh njerëzit,
mirësjellje do të thotë të mos i fyesh ata.

• Bëni që drita juaj të shkëlqej në atë pikë,që t'i tregoni gjithkujt që jeni të veçantë!

• Gjëja më e vështirë për të shpjeguar është ajo që të verbon me qartësinë,
e që gjithkush ka vendosur të mos e shohë.

• Njerëzit qajnë trupin e vdekur kur e përcjellin në varr....Por askush nuk qan zemrën e vdekur në trupin e gjallë!

• Jeta e një fëmije është si një copë leter në të cilën çdo person i lë një shenjë!

• Sot është vështirë të kuptosh se kush është real?!
Të gjithë janë bërë aktor profesional...

• Aty ku ka humbur besimi, fjala " më fal " nuk ka më vlerë...

• Fati vjen dikur, ndoshta edhe kur fle ... por jo kur ëndërron.

• Jeta s'mjafton për dashurinë… e gjëja e tmerrshme është të gjesh kohë për urrejtjen...!


Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më në fund do të kuptojmë!  Empty Re: Më në fund do të kuptojmë!

Mesazh nga Anakonda Wed 7 Dec 2011 - 18:44

Kur te kuptojme se cili na don te miren dhe cili na don te keqen,na ka ardhur koha me vdek,keshtu qe eshte mire ti mbajme syte mire hapur dhe mos te kemi besim tek asnje-njeri.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi