Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tiranë, Muzika "vesh" njerëzit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tiranë, Muzika "vesh" njerëzit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tiranë, Muzika "vesh" njerëzit

3 posters

Shko poshtë

Tiranë, Muzika "vesh" njerëzit Empty Tiranë, Muzika "vesh" njerëzit

Mesazh nga Emona Thu 15 Dec 2011 - 1:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ngjyra e zezë është identifikuese. Edhe tatuazhet, pirsing, modeli (pak) jo i zakonshëm i flokëve. Zakonisht i sheh në grupe. Ndryshimi i tyre prej të rinjve të tjerë është lehtë i dukshëm, pikërisht për shkak të asaj që zgjedhin të veshin, lokaleve që frekuentojnë dhe mënyrës së sjelljes. Bëhet fjalë pikërisht për adhuruesit e muzikës, e pikërisht asaj rok.

Sigurisht, jo të gjithë që pëlqejnë një rrymë muzikore të caktuar, vishen edhe sipas saj, por më së fundmi në Tiranë rokerët dhe hiphopistët po ndjekin jo vetëm muzikën, por edhe veshjet. Rokerët ndryshe njihen edhe me termin “metalarë”. Karakterizohen nga një veshje e zezë (pantallona dhe bluza të zeza, këpucë tipike të markës “converse”, si dhe pirsing, me raste shumë pirsing nëpër trup). Në krahun tjetër, janë hiphopistat që karakterizohen nga veshje të gjera, atlete të mëdha, një kapele tipike e stilit hip-hop, shumë tatuazhe dhe varëse të mëdha dhe të gjata në qafë.

“Këto janë dy grupimet që mund t’i dallosh lehtë në Tiranë. Por mbi të gjitha, këto janë edhe dy grupet që e “urrejnë” më së shumti njëri-tjetrin, pasi janë si dy anë të kundërta midis tyre. Megjithatë, shoku im më i afërt është hip hopist”, tregon për “Shekulli”-n, Martin Dodbiba, një i ri roker apo ndryshe që vishet sipas muzikës rok. Në dorën e majtë ka si shenjë identifikuese një tatuazh me numrin 666 (numri i Djallit, sipas Biblës). /albeu.com/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tiranë, Muzika "vesh" njerëzit Empty Re: Tiranë, Muzika "vesh" njerëzit

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Mar 2012 - 18:32

E njerezit e shkrete po cmenden dita-dites.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tiranë, Muzika "vesh" njerëzit Empty Re: Tiranë, Muzika "vesh" njerëzit

Mesazh nga Burrelsja Mon 20 May 2013 - 0:15

Anakonda shkruajti:E njerezit e shkrete po cmenden dita-dites.

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 28
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tiranë, Muzika "vesh" njerëzit Empty Re: Tiranë, Muzika "vesh" njerëzit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi