Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të flesh në paqë!  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të flesh në paqë!  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të flesh në paqë!

2 posters

Shko poshtë

Të flesh në paqë!  Empty Të flesh në paqë!

Mesazh nga Darius Fri 23 Dec 2011 - 10:40

Të flesh në paqë!

Një djalë dhe një vajzë po luanin së bashku. Djali mbante një koleksion gurësh mermeri. Vajza mbante disa karamele. Djali i tha vajzës që do t'i jepte asaj të gjithë gurët e mermerit në shkëmbim të karameleve të saj.

Vajza ra dakord.

Por djali mbajti për vete gurin më të madh dhe më të bukur dhe ia dha të tjerat vajzës. Ndërsa vajza ia dha të gjitha karamelet djalit ashtu siç kishin rënë dakord.
Atë natë,vajza fjeti në paqë. Por djalin nuk e zinte gjumi ndërsa mendonte se mos vajza i kishte fshehur ndonjë karamele ashtu siç ai kishte fshehur gurin më të mirë.

A e di që ti mendon ashtu siç vepron?

Nëse nuk po jep 100 % në një lidhje (dashuri, miqësi, punëdhënës, punëmarrës, etj), vetvetiu do të jesh duke menduar të njëjtën gjë për personin tjetër.

Kjo histori është e zbatueshme për çdo lidhje.(dashuri, miqësi, punëdhënës, punëmarrës, etj)

Jep 100 % tënd në çdo gjë dhe fli në paqë.



Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të flesh në paqë!  Empty Re: Të flesh në paqë!

Mesazh nga Anakonda Thu 26 Jan 2012 - 19:23

Sic ke me te vertete qe po funksionon,por ka dhe nga ato njerez qe ta marrin per dobesi nese sillesh mire me ta.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi