Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Autobusi në greminë 50 metra, udhëtarët shpëtojnë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Autobusi në greminë 50 metra, udhëtarët shpëtojnë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Autobusi në greminë 50 metra, udhëtarët shpëtojnë

2 posters

Shko poshtë

Autobusi në greminë 50 metra, udhëtarët shpëtojnë  Empty Autobusi në greminë 50 metra, udhëtarët shpëtojnë

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 6 Jan 2012 - 10:00

Autobusi në greminë 50 metra, udhëtarët shpëtojnë  06-gremina_0601121700_1-200x116Nga Bolivia arriti një incizim dramatik dhe shqetësues i autobusit të udhëtarëve që udhëton nëpër rrugë shumë të rrezikshme malore. Megjithë përpjekjet e jashtëzakonshme të shoferit, autobusi rrëshqiti dhe ra në një greminë të thellë rreth 50 metra. Autobusi ishte duke udhëtuar nëpër të ashtuquajturën Camino de la Muerte (Rruga e vdekjes), e cila për arsye të shirave të mëdha u bë shumë e rrëshqitshme dhe e baltosur. Ky ishte një nga faktorët kryesorë që shoferi i autobusit nuk ia doli ta kalojë me sukses. Për shkak të rrëshqitjes së pjesës së prapme të autobusit, ai ra pakthyeshëm në një greminë të thellë afro 50 metra. Në këtë aksident humbi jetën shoferi i autobusit, derisa udhëtarët paraprakisht qenë detyruar të dalin nga autobusi në mënyrë që ai të jetë më i lehtë dhe ta kalojë më lehtë këtë pjesë shumë të rrezikshme të rrugës. Por, ata mundën vetëm që me tronditje të madhe të shikojnë se si autobusi rrëshqet në greminë. Kjo rrugë brenda vitit merr 200 deri në 300 jetë njerëzish, kurse shtrihet ndërmjet qyteteve La Paz dhe Coroico. Në vitin 1995 kjo rrugë qe shpallur rruga më e rrezikshme në botë. Burimi i lajmit: /rtvfan.net/

Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Autobusi në greminë 50 metra, udhëtarët shpëtojnë  Empty Re: Autobusi në greminë 50 metra, udhëtarët shpëtojnë

Mesazh nga Anakonda Wed 21 Mar 2012 - 6:01

cfare mrekullie.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi