Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!!

+2
dajti modh
Aяtємιѕα
6 posters

Shko poshtë

Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! Empty Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!!

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 24 Jan 2012 - 10:52

Gjashtë fëmijë – tre çuna dhe tre goca – ka lindur një 22 vjeçare nga Afganistani. Nëna Sara Gul, nga provinca e Balkhpit shprehet se ajo është përpjekur të abortojë kur kishte mësuar se kishte gjashtë fëmijë në bark, duke marrë parasysh se në vendin e saj niveli i varfërisë është shumë i lartë.

“Edhe pse jam hedhur nga lartësi atyre nuk u ndodhi asgjë”, thotë Gul për Reuters. Mjekët thonë se fëmijët janë në gjendje të mirë shëndetësore, vetëm se ndodhen nën peshë, njëri peshon vetëm 700 gram.

Afganistani është një ndër vendet me lindshmërinë më të lartë në botë, por është gjithashtu ndër të parët me vdekshmërinë më të lartë foshnjore.

“Allah më bekojë me 6 fëmijë por jam i shqetësuar për të ardhme ne tyre” thotë burri i Gul, 27 vjeçari Shukrullah.

Ministria e Shëndetësisë së Afganistani thotë se popullsia e saj prej 30 milion pritet të dyfishohet Brenda pak viteve
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! Empty Re: Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!!

Mesazh nga dajti modh Tue 24 Jan 2012 - 10:55

me jete te gjate tre e tre cfare fati celebrate005
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! Empty Re: Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 24 Jan 2012 - 11:04

WOW..e paska krye me nje here kjoLindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! 3189159776

Me jete gjate ishalla
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! Empty Re: Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!!

Mesazh nga Emona Tue 24 Jan 2012 - 11:06

S'ka mu lodh disa Here me t'paren!

Me jet gjat Ishalla te gjithe!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! Empty Re: Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!!

Mesazh nga Arabela Wed 25 Jan 2012 - 3:26

Eямєℓiиdå shkruajti:WOW..e paska krye me nje here kjoLindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! 3189159776

Me jete gjate ishalla
me mire gjithe pernjeheri,,, :541221: :541221: ,,po kush i rrit gjithe pernjeheri thuaj,,, stoel stoel :541221: ,,me jete te gjate sidoqofte,, 432965
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! Empty Re: Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!!

Mesazh nga Anakonda Wed 21 Mar 2012 - 0:33

me jete te gjate,cfare fati kan disa.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! Empty Re: Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi