Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare

+3
Arabela
Anakonda
Aяtємιѕα
7 posters

Shko poshtë

 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare Empty Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 26 Jan 2012 - 6:21

 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare 26-oscar_2601121149_1
Connecticut, 26 janar - Ajo është kandidate për çmimin OSCAR këtë vit. Aktorja Glenn Close është vlerësuar jashtëzakonisht mirë nga kritika pasi ka portretizuar një grua të kthyer në burrë, që punon si shërbëtore në filmin “Albert Nobbs”.



Por ajo që ka mahnitur kritikët është pamja e saj. Tani Glenn Close tregon se e ka marrë frymëzimin nga ‘virgjëreshat e betuara’ të Shqipërisë. “Pashë një fotografi të një gruaje nga Shqipëria në National Geographic të vitit 2002. Atje ka një kulturë, që nëse një familje nuk ka një trashëgimtar mashkull, atëherë një grua nis e sillet si një mashkull. Ata e quajnë ‘virgjëreshë e betuar’. Kisha parasysh fytyrën e kësaj gruas dhe isha e mahnitur nga gjithë ato vite dhe mendova, çfarë sysh, flokësh, veshësh, të gjitha”, transmeton Tema.



Close portretizon një grua irlandeze të shekullit 19, Albert Nobbs, që jeton në vetmi pa burrë, pa familje dhe pa punë. Ajo maskohet si mashkull që të mund të punojë si shërbëtor. Por pas viteve të tëra jete në sekret, ajo përpiqet që të arratiset nga jeta që ka krijuar vetë.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare Empty Re: Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare

Mesazh nga Anakonda Thu 26 Jan 2012 - 19:37

Me behet qejfi qe me ne fund dikushi na ka vleresuar.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare Empty Re: Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare

Mesazh nga Arabela Thu 26 Jan 2012 - 20:48

00027003 00027003
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare Empty Re: Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare

Mesazh nga Maksi Thu 26 Jan 2012 - 22:34

e paska pas fjalen per ato 16 vjec e poshte se me lart ska me  Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare 1644352394  Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare 1644352394  Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare 1644352394
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare Empty Re: Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare

Mesazh nga Ariel Thu 26 Jan 2012 - 22:57

Aman se njeren e kemi ne Durres,,Diana e famshme qe dridheshin te gjithe ne kohen e xhaxhit...tani eshte roje spitali...kalu burrit....
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare Empty Re: Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare

Mesazh nga T_o_n_i Thu 26 Jan 2012 - 23:13

kesaj i thojne gruBURRE  Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare 1644352394
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare Empty Re: Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare

Mesazh nga Arabela Fri 27 Jan 2012 - 0:36

Ariel shkruajti:Aman se njeren e kemi ne Durres,,Diana e famshme qe dridheshin te gjithe ne kohen e xhaxhit...tani eshte roje spitali...kalu burrit....
e ka beer buke e gojes te behet burre,,,keshtu roje spitali desha te them,,, :541221: :lol!:
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare Empty Re: Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare

Mesazh nga Shuke Fri 27 Jan 2012 - 0:37

:541221: :541221: :541221: :541221:
Shuke
Shuke
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 700
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2012
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare Empty Re: Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare

Mesazh nga Arabela Fri 27 Jan 2012 - 0:39

(tongueout) (tongueout)
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare Empty Re: Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare

Mesazh nga Shuke Fri 27 Jan 2012 - 0:40

cfare frymezimi i paska ardh hahaahahah :541221: :541221: :541221:
Shuke
Shuke
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 700
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2012
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare Empty Re: Më kanë frymëzuar virgjëreshat shqiptare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi