Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Martesa e adoleshentëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Martesa e adoleshentëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Martesa e adoleshentëve

5 posters

Shko poshtë

Martesa e adoleshentëve Empty Martesa e adoleshentëve

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 30 Jan 2012 - 8:07



Historia e tyre ka pak që ka nisur. Gëzimi ishte 17 vjeç dhe Enxhi 14 vjeç kur u njohën. E tyrja nisi siç nis çdo lidhje pasioni midis të rinjsh.

“Dikur punoja në një servis këtu në Ndroq dhe e shikoja shpesh kur dilte në dyqan me gjyshin. Një ditë e ruajta dhe e takova vetëm. Më hyri në zemër direkt, thashë do të patjetër e imja dhe e asnjërit tjetër”, tregoi Gëzimi.

Enxhi, vetëm 14 vjeç, nuk hezitoi t’u përgjigjej ndjenjave të djaloshit, një i ri që befas ngacmonte ëndrrat e saj. “Isha 14 vjeç kur u njoha, e dashuroja. Ai foli me prindërit, unë me mamin tim dhe familjet ranë dakord. Më lumturoi shumë martesa, jam shumë e gëzuar”, rrëfeu e mitura.

Pa asnjë lloj hezitimi mes tyre, pasionin e madh për njëri-tjetrin çiftoi nxitoi ta kurorëzonte në martesë. Për Fatbardhin, babain e gëzimit, kjo kërkesë e guximshme e të birit e shtangu.

“Kur e morëm vesh nga djali që na tha që njihte një vajzë, pasi e pyeta e kujt ishte, pata një hezitim vetëm nga mosha. Por, djali këmbënguli dhe më tha babi e dua. i thashë mirë, nëse e ke vendosur vazhdo”.

Megjithë dyshimet për moshën, familjet e dhanë aprovimin për bashkimin në martesë të çiftit, i cili u ngut ta kurorëzojë lidhjen pa asnjë lloj ceremonie.

“U lumturova kur e mora vesh se më tha djali. Isha në punë dhe kur erdha nga puna e gjeta nusen në shpi. U befasova se ishte e vogël, por u gëzova shumë”, tregoi nëna e Gëzimit.

Mund të duket si lojë ndjenjash të rinjsh, por për Gëzimin dhe Enxhin, lidhja e tyre qëndron shumë fort, aq fort sa kufiri i moshës nuk mund të bëhej barrierë për bashkimin e tyre.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Martesa e adoleshentëve Empty Re: Martesa e adoleshentëve

Mesazh nga dajti modh Mon 30 Jan 2012 - 9:10

sa qefli qe jena ne si rrace mer amon .. celebrate005 celebrate005
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Martesa e adoleshentëve Empty Re: Martesa e adoleshentëve

Mesazh nga Aristogata Mon 30 Jan 2012 - 9:56

Habitem si kan lidhur martes se ligjerisht nuk eshte e lejueshme ne kete mosh me perjashtim te disa rasteve specifike qe nuk kan vend per martesen ne fjale .Perosnalisht un e konsideroj si nje veprim femijesh,dicka te papjekur dhe ne diskordanc totale me kuptimin e fjales "martese" gjithsesi cna mbetet te themi vecte 'te trashegohen'
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Martesa e adoleshentëve Empty Re: Martesa e adoleshentëve

Mesazh nga Next Mon 30 Jan 2012 - 10:19

po kjo gje nuk mund te quhet dashuri ku din femijet se cesht dASHURIA....kjo tem eshte shum per te folur dhe diskutuar eshte nje pafundesi pergjigjesh ..dhe per mendimin tim kjo eshte nje gabim qe peson cdo person ne moshen adoleshente..por fajin e mban prinderit...
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 36

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Martesa e adoleshentëve Empty Re: Martesa e adoleshentëve

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 30 Jan 2012 - 10:45

Aristogata shkruajti:Habitem si kan lidhur martes se ligjerisht nuk eshte e lejueshme ne kete mosh me perjashtim te disa rasteve specifike qe nuk kan vend per martesen ne fjale .Perosnalisht un e konsideroj si nje veprim femijesh,dicka te papjekur dhe ne diskordanc totale me kuptimin e fjales "martese" gjithsesi cna mbetet te themi vecte 'te trashegohen'


E kane thene,bene martese vet pa e ligjeruar ate...ligje Shqiptari mi (tongueout)

Eh vaj medet :[OoO]:
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Martesa e adoleshentëve Empty Re: Martesa e adoleshentëve

Mesazh nga Anakonda Mon 30 Jan 2012 - 19:12

Nuk e kuptojne se kane gjera me te rendesishme per te bere,dhe sesi munden te martohen.Nuk i kuptoj keta adoleshentet e sotem,pasi ne vend qe te merren me mesime bejne gjera qe akoma nuk i kane menduar,e pa pike turpi dalin edhe neper televizione.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Martesa e adoleshentëve Empty Re: Martesa e adoleshentëve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi