Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Moda e re e adoleshentëve: TREGOMË TËNDEN TË TË TREGOJ TIMEN! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Moda e re e adoleshentëve: TREGOMË TËNDEN TË TË TREGOJ TIMEN! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moda e re e adoleshentëve: TREGOMË TËNDEN TË TË TREGOJ TIMEN!

2 posters

Shko poshtë

Moda e re e adoleshentëve: TREGOMË TËNDEN TË TË TREGOJ TIMEN! Empty Moda e re e adoleshentëve: TREGOMË TËNDEN TË TË TREGOJ TIMEN!

Mesazh nga T_o_n_i Mon 24 Sep 2012 - 23:38

Moda e re e adoleshentëve: TREGOMË TËNDEN TË TË TREGOJ TIMEN!


Praktikisht, sexting është dërgimi i fotove provokuese gjysmë-nudo ose tërësisht nudo si dhe dërgimi i mesazheve me përmbajtje seksuale përmes telefonave celularë ose mesazheve elektronike.

Sipas studimeve 20% e adoleshentëve, nxënës të shkollave të mesme kanë dërguar foto të këtij lloji dhe sigurisht një lëvizje e tillë është tejet alarmate. Dashuria është një nga gjërat më të bukura por natyrisht jo në formë të tillë.

Fëmijët nuk mund të mësojnë asgjë të vlefshme duke vepruar në këtë mënyrë, përkundrazi, ajo që arrihet përmes këtyre papjekurive është përçmimi i personalitetit të tyre, përgojimi shoqëror, shtatzënitë e padëshiruara dhe plot situata të tjera të pakëndshme.

Akoma dhe në shoqërinë konservatore të Teksasit gjërat kanë marrë përmasa shqetësuese. Imagjinoni, 57% të nxënësve iu kërkua të dërgonin foto imorale, dhe 28% prej tyre iu përgjigjën pozitivisht kërkesave të tilla.

Kjo punë funksionon kështu: “Tregomë tënden të të tregoj timen”, në qoftë se kjo për djemtë është diçka e natyrshme, për vajzat është pak më shumë se fyese. Jo vetëm për sa i përket reputacionit të tyre (se siç thotë dhe populli: “më mirë të të dalë syri se sa nami”) por dhe sepse sipas studiuesve rrezikojnë të implikohen me lëndë narkotike, alkool ose partnerë të shumëfishtë seksualë.

Dhe nëse këtë e bën në moshën 25 apo 30 vjeç është e drejta jote, gjë që do të thotë se ke vetëdije të plotë për çdo lëvizje që bën. Por në rast se je 14 apo 15 vjeç maturia jote nuk është kompletuar plotësisht.

Autoritetet janë mjaft të shqetësuara për rritjen e sexting në SHBA dhe mendojnë seriozisht që të ndjekin penalisht të gjithë ata që dërgojnë ose pranojnë foto nudo nga të miturit.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Moda e re e adoleshentëve: TREGOMË TËNDEN TË TË TREGOJ TIMEN! Empty Re: Moda e re e adoleshentëve: TREGOMË TËNDEN TË TË TREGOJ TIMEN!

Mesazh nga Anakonda Tue 25 Sep 2012 - 7:55

o per mendimin tim skan prinder kta adoleshente.....tken nenen time po e shofin kta.....na rujt zoti nga trut e kokes me kto adoleshentet e sotshem
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi