Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pekini ishte vetem 7 minuta larg shkatërrimit nga nje satelit  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pekini ishte vetem 7 minuta larg shkatërrimit nga nje satelit  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pekini ishte vetem 7 minuta larg shkatërrimit nga nje satelit

2 posters

Shko poshtë

Pekini ishte vetem 7 minuta larg shkatërrimit nga nje satelit  Empty Pekini ishte vetem 7 minuta larg shkatërrimit nga nje satelit

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 31 Jan 2012 - 8:52

Pekini ishte vetem 7 minuta larg shkatërrimit nga nje satelit  ImagesSateliti i njohur me emrin Rosat, kishte marrë një trajektore, që mendohej se finalizimin do ta kishte në kryeqytetin kinezVetëm shtatë minuta e kanë ndarë Pekinin nga shkatërrimi. Diçka e tillë është zbuluar, pak muaj pasi në tetor, një satelit gjerman prej 2.5 tonësh, ishte drejtuar drejt kryeqytetit kinez. Pikërisht, mësohet se sateliti i njohur me emrin Rosat, kishte marrë një trajektore, që mendohej se finalizimin do ta kishte në Pekin. Pasojat do të ishin katastrofike, kratere gjigante, shpërthime, godina të shkatërruara dhe një numër shumë i madh viktimash në qytetin me 20 milion banorë. Teksa shkencëtarët kanë bërë me dije nuk mund të kontrollonin dot satelitin kur doli nga kontrolli.
Manfred Warhaut i Agjencisë Hapësinore Evropiane ka pranuar atë që mund të ndodhte: “Mund të themi se Pekini ishte fiks në rrugën e satelitit, gjatë orbitës së tij të fundit. Nëse ai do ishte përplasur rreth 10 minuta minuta më vonë, atëherë sigurisht që do binte mbi Pekin”. Për fat, sateliti përfundoi në Gjirin e Bengalit, në ujë.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pekini ishte vetem 7 minuta larg shkatërrimit nga nje satelit  Empty Re: Pekini ishte vetem 7 minuta larg shkatërrimit nga nje satelit

Mesazh nga Anakonda Tue 20 Mar 2012 - 19:29

shyqyr qe paskan shpetuar.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi