Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit

4 posters

Shko poshtë

Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit Empty Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 1 Feb 2012 - 5:32

Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit PronarikompaniaLIFESTYLEPronari i një kompanie autobuzësh në Australi u shndërrua në një kryelajm të ditës, pasi vendosi të ndante fitimet e realizuara nga shitja e kompanisë me punëtorët e tij.

Siç raportuan mediat australiane, Ken Grenda u shpërndau punonjësve një shpërblim të përgjithshëm prej 13 milion eurosh, me bonuset që variuan nga 6 mijë euro për më të rinjtë, deri në 80 mijë euro për punonjësit më besnikë.

66-vjeçari, pronar i kompanisë me qendër në Melburn, vendosi të dilte në “pension” dhe shiti kompaninë tek një rival në treg për 400 milion dollarë australianë, rreth 320 milionë euro.

”Disa persona kanë punuar prej 40 vitesh në kompaninë time dhe kanë patur një rol kyç në zgjerimin e saj. Kjo ishte më e pakta që mund të bëja”, u shpreh Granda në media. ”Një biznes mund të ecë mirë vetëm nëse njerëzit e tij janë fantastikë”.

Punëtorët, të informuar me vonesë për zemërgjerësinë e pronarit të tyre, kishin telefonuar bankat për të pyetur se mos ishte bërë ndonjë gabim në llogaritë e tyre. Me gjestin e tij, Granda është etiketuar menjëherë nga mediat australiane si “pronari më zemërgjerë” i vendit.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit Empty Re: Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit

Mesazh nga dajti modh Wed 1 Feb 2012 - 6:01

5 % te fitime paska ndare .. shume mire zoti ja shtofte edhe me shume fitimet
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit Empty Re: Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit

Mesazh nga Arabela Wed 1 Feb 2012 - 6:09

dajti modh shkruajti:5 % te fitime paska ndare .. shume mire zoti ja shtofte edhe me shume fitimet
brava brava brava 123445
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit Empty Re: Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit

Mesazh nga Anakonda Tue 20 Mar 2012 - 19:26

qenka njeri zemermire.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit Empty Re: Shet kompaninë, ndan fitimet me punonjësit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi