Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ndertuesit, 90% nuk deklarojne fitimet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ndertuesit, 90% nuk deklarojne fitimet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ndertuesit, 90% nuk deklarojne fitimet

Shko poshtë

Ndertuesit, 90% nuk deklarojne fitimet Empty Ndertuesit, 90% nuk deklarojne fitimet

Mesazh nga Vizitor Sat 27 Feb 2010 - 3:35

Ndertuesit, 90% nuk deklarojne fitimet PallateDuke nisur ndertimin e objektit ende pa e hipotekuar, biznesi i ketij sektori shmang deklarimin real te fitimit, duke krijuar humbje te konsiderueshme per buxhetin e shtetit.


Nga nje raport trondites i Kontrollit te Larte te Shtetit mbi punen e Drejtorise se Tatimeve, dega Tirane (pjesa e biznesit VIP), mesohet se jane kryer nje sere shkeljesh te ligjeve fiskale, kryesisht nga sektori i ndertimit.

Nga kontrollet e kryera ne mars-qershor 2009 ne degen e taksapaguesve te medhenj, per veprimet e viteve 2006-2008, konstatohen nje mori shkeljesh ne mbledhjen e taksave, si kontribute, TVSH-ja, apo krijimi i borxheve.

Sipas KLSH, puna e Drejtorise se Tatimeve nuk ka sjelle rezultatin e duhur per arken e shtetit dhe mbi bazen e provave ligjore kuptohet qarte se inspektoret kane favorizuar firmat e caktuara private.

Duke u ndalur te ndertuesit, KLSH thote se per shkak te mosllogaritjeve te sakta, rezulton se gati 90 per qind e firmave te ndertimit (kryesisht apartamente), nuk e deklarojne fitimin, edhe pse objekti ka 3-4 vjet qe ka perfunduar e shitur.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi