Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tirana së shpejti me një stacion multimodal People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tirana së shpejti me një stacion multimodal People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tirana së shpejti me një stacion multimodal

2 posters

Shko poshtë

Tirana së shpejti me një stacion multimodal Empty Tirana së shpejti me një stacion multimodal

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 23 Feb 2012 - 11:13

Tirana së shpejti me një stacion multimodal Trafiku-rrugor_1Në stacion i ri multimodal pritet të ngrihet në qytetin e Tiranës i cili mund ti japë zgjidhje problemit të vendqëndrimit për autobusët, furgonët dhe taksitë. Projekti do të financohet nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim por mund të ketë edhe donatorë të tjerë.

“Do të akomodojë atje pothuajse 10 linja autobuzësh që do t′i hiqen qarkullimit dhe stresit të transportit publik në Tiranë. Mbi 400 mikrobuzë që vijnë nga veriu dhe jugu do të akomodohen atje, po njëkohësisht dhe rreth 350 taksi. Ky stacion i ri multimodal, përveç zgjidhjes së do t′i japë problemit të transportit në Tiranë tregon dhe njëkohësisht besueshmërinë që investitorët e huaj po njëkohësisht dhe institucionet ndërkombëtare kanë për projektet tona. Ky është një aktivitet i mirëfilltë biznesi, do të jetë një kontratë e partneriteti publik dhe privat dhe do të jetë me një kosto zero për bashkinë e Tiranës”, tha Jorida Tabaku në një prononcim.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tirana së shpejti me një stacion multimodal Empty Re: Tirana së shpejti me një stacion multimodal

Mesazh nga Anakonda Thu 23 May 2013 - 6:12

neve na ngel te themi lum ata qe jon ntiran
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi