Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Futni fëmijët në punë që 13 vjeç, po rrisim brez dembel People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Futni fëmijët në punë që 13 vjeç, po rrisim brez dembel People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Futni fëmijët në punë që 13 vjeç, po rrisim brez dembel

2 posters

Shko poshtë

Futni fëmijët në punë që 13 vjeç, po rrisim brez dembel Empty Futni fëmijët në punë që 13 vjeç, po rrisim brez dembel

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 20 Mar 2012 - 2:34

Futni fëmijët në punë që 13 vjeç, po rrisim brez dembel Alan_sugarMiliarderi britanik Alan Sugar ka sulmuar ashpër prindërit duke thënë se po rrisin një gjeneratë që e ka mendjen vetëm tek përfitimet sociale. I njohur për qëndrimet e tij të prera, Lordi Sugar tha se fëmijët duhet të nisin të punojnë që në moshën 13 vjeçare, shkruan Tema.

Miliarderi, që e ka vënë vetë pasurinë, thotë se nëse të rinjtë mësohen që herët me punën, do të mësojnë edhe vlerën e vërtetë të parasë.

“Mamatë dhe baballarët janë fajtorë. Kur fëmijët të bëhen 13 vjeç, ata duhet të heqin perden dhe të thonë “jo, nuk do marrësh një PlayStation. Nëse do, shko atje në supermarket dhe sistemo raftet. Do marrësh 40 stërlina. Bëje këtë pesë herë në javë dhe do marrësh 200 sterlina”,” tha ai.

Sipas tij, fëmijët po rriten pa i pasur këmbët në tokë dhe kur të bëhen të mëdhenj, e kanë mendjen tek përfitimet sociale që ofron qeveria.

Madje ai shtoi se tani të rinjtë e klasës së mesme janë personat që e shkelin më shumë ligjin.

“Të rinjtë duhet të ndalojnë së menduari se do të bëhen Zuckerberg-u i ardhshëm. Është një shans një në trilion. Ajo çka u duhet atyre është një prind që u thotë: gjej një punë djalosh”.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Futni fëmijët në punë që 13 vjeç, po rrisim brez dembel Empty Re: Futni fëmijët në punë që 13 vjeç, po rrisim brez dembel

Mesazh nga Anakonda Thu 23 May 2013 - 19:17

jo e pun trenda po ama tmerren me diqka jo veq fb e msn e qa rrijn kto
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi