Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Për internet të gatshëm të heqin dorë nga kafja dhe seksi për një vit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Për internet të gatshëm të heqin dorë nga kafja dhe seksi për një vit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Për internet të gatshëm të heqin dorë nga kafja dhe seksi për një vit

2 posters

Shko poshtë

Për internet të gatshëm të heqin dorë nga kafja dhe seksi për një vit Empty Për internet të gatshëm të heqin dorë nga kafja dhe seksi për një vit

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 1 Apr 2012 - 2:03

Për internet të gatshëm të heqin dorë nga kafja dhe seksi për një vit F1_29interneti-jpg1333019353Nga çka jeni në gjendje të hiqni dorë për shkak të internetit? Sipas hulumtimit të Boston Consulting Group, më shumë se dy të tretat e amerikanëve do të hiqnin dorë nga kafja, ndërsa 21 për qind nga seksi për një vit vetëm për të vazhduar surfimin në internet, përcjell Bloomberg.

“Interneti është bërë si rryma apo uji”, ka thënë Dominic Field, një nga autorët e hulumtimit.

Në atmosferë të tillë nuk është çudi që vlera e ekonomisë së internetit të vendeve të grupit G-20 deri në vitin 2016 do të arrijë 4,2 bilionë dollarë, çka është 1,7 herë më shumë herë se vlera e vlerësuar në vitin e kaluar. Numri i përdoruesve të internetit në botë deri në këtë vit duhet të rritet në tre miliardë – për krahasim në vitin 2010 kishte 1,9 miliardë. Po të ishte fjala për shtet, ekonomia e internetit do të ishte në mes pesë më të fortave, pas SHBA-së, Kinës, Japonisë, dhe para Gjermanisë, ka zbuluar hulumtimi.

Amerikanët akoma japin kontributin më të madh për afarizmin e internetit, por ky kontribut është në rënie – për shembull, ekonomia amerikane e internetit rritet më ngadalë se ajo britanike. Derisa SHBA tani mban rreth një të tretën e ekonomisë globale të internetit, deri në vitin 2016, kjo përqindje do të reduktohet në një të katërtën, ka thënë Field.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për internet të gatshëm të heqin dorë nga kafja dhe seksi për një vit Empty Re: Për internet të gatshëm të heqin dorë nga kafja dhe seksi për një vit

Mesazh nga Anakonda Sat 7 Apr 2012 - 19:38

mire qenkan tia bo..............
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi