Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Facebook, baza parë e vetëvlerësimit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Facebook, baza parë e vetëvlerësimit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Facebook, baza parë e vetëvlerësimit

2 posters

Shko poshtë

Facebook, baza parë e vetëvlerësimit Empty Facebook, baza parë e vetëvlerësimit

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 4 Apr 2012 - 9:37

Facebook, baza parë e vetëvlerësimit Facebook-noa2Londër, 4 Prill 2012, NOA - Qendra spitalore e Sheppard Pratt ka drejtuar një studim mbi stilin e jetesës tek përdoruesit e Facebook: sipas një sondazhi të propozuar nga qendra, 51% e pjesëmarrësve kanë deklaruar se janë më të vetëdijshëm për fizikun e tyre për defektet dhe kjo pasi i shohin shumë shpesh fotot e tyre të profilit.

“Facebook i ka dhënë shumë personave mundësinë për të marrë më pak kritika fizike, duke i lënë ata të shfaqen dhe si dikush tjetër”, - deklaroi drejtori i kërkimit Dr Henry Brandt.

“Në këtë epokë të teknologjisë moderne, smartphon-i dhe interneti janë gjithnjë e më të vështirë për ti “braktisur” dhe diçka e tillë mund të sjellë dhe efekte anësore, ku mund të përmendim një çrregullim në ushqim”.

Studimi është drejtuar mbi 600 amerikanë të nënshkruan në Facebook nga mosha 16 deri në atë 40 vjeçare: 80% e të intervistuarve kanë deklaruar se futen në Facebook të paktën një herë në ditë, duke e bërë të pamundur evitimin për të pasur një kontakt me fotografitë e profilit.

Për 44% ekziston një dëshirë për të pasur një aspekt fizik tjetër të ngjashëm me atë të ndonjë miku të tyre ndërsa 32% pohojnë se nuk ndihen aspak rehat me një foto të veten.

r.b/NOA
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Facebook, baza parë e vetëvlerësimit Empty Re: Facebook, baza parë e vetëvlerësimit

Mesazh nga Anakonda Fri 6 Apr 2012 - 4:09

un skam ven foto profili,se smund te duroj kur me tregojn se si ngjaj
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi