Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Njerëzit që nuk e duan vështirësinë, pak e aspak nuk kanë përjetuar ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Njerëzit që nuk e duan vështirësinë, pak e aspak nuk kanë përjetuar ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njerëzit që nuk e duan vështirësinë, pak e aspak nuk kanë përjetuar ?

Shko poshtë

Njerëzit që nuk e duan vështirësinë, pak e aspak nuk kanë përjetuar ? Empty Njerëzit që nuk e duan vështirësinë, pak e aspak nuk kanë përjetuar ?

Mesazh nga Emona Fri 13 Apr 2012 - 2:03

Mendim juaj?

E as nuk e dinë se ç’është përjetimi.
Nëse ti s’e ke provuar vështirësinë, dije se, ende nuk e ke kuptuar ç’është ndjesia e të qenët i gëzuar apo i hidhëruar.
Ti që s’ke shijuar hidhësinë, nuk e di se ç’shije ka ëmbëlsia.
Disa njerëz janë të gëzuar, sepse mendojnë se jetojnë në një gjendje të lehtësuar. Nuk hetojnë se janë duke kalëruar mbi një tokë prej tyre e ngarkuar, e mbi një det, e që shpejt kundra tyre do të bëhet i trazuar.
Shija e vështirësisë, shije me aromë të suksesit. Shije që premton!
Nuk mund të kuptosh shijen e ëmbël, pa kuptuar shijen e hidhur. Jo, mos e provo, por provo ta kuptosh. Nuk themi ta bësh veten të vuajë, e as të sëmuret, por provo të përjetosh vuajtjen dhe sëmundjen.
Patjetër, ai që sprovohet, ngrihet. Lartësohet. Në mendje e në moral.
Njerëzit e ulët janë mësuar dhe i janë përshtatur jetës së ulët. Ata nuk mund të ngrihen lartë, sepse nuk mund ta kuptojnë dot gjendjen e tyre. Ata mendojnë se janë në rregull, madje edhe rregullues. Duke qenë të ç’rregullt e çrregullues.
Për të kuptuar, duhet të jesh i sprovuar. Që ta kuptosh sprovën, duhet ta përjetosh atë. Nuk mund të përjetohet, nëse prej saj mësim nuk merret.
Për të shkuar përpara, patjetër duhet të përballesh me vështirësi. Po, me vështirësi, gjatë ecjes tënde përpara, drejt lehtësimit..”

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi