Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Meksikania pret nëntë fëmijë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Meksikania pret nëntë fëmijë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meksikania pret nëntë fëmijë

2 posters

Shko poshtë

Meksikania pret nëntë fëmijë Empty Meksikania pret nëntë fëmijë

Mesazh nga Emona Tue 1 May 2012 - 1:34

Një grua meksikane është shtatzanë dhe do të lindë nëntë fëmijë, duke barazuar rekordin e mbajtur aktualisht nga një australiane.

Lajmin e bëri të ditur televizioni “Televisa”, që raportoi se Karla Vanessa Perez, zbuloi pas ekografisë se është duke pritur gjashtë vajza dhe tre djem.

Aktualisht, Perez është shtruar në një spital të shtetit të Koahilias, pranë kufirit me SHBA-në. Ajo është në muajin e tetë të shtatzanisë dhe nëse gjithçka do të shkojë mirë, pritet të lindë në fund të majit.

Perez, mosha e të cilës nuk u bë e ditur nga televizioni meksikan, mbeti shtatzanë nëpërmjet farëzimit artificial.

”Është ende herët për të menduar për emrat e fëmijëve, për më tepër që do të më duhet të mendoj gjatë, pasi janë shumë. Kryesorja është që gjithçka të shkojë mbarë dhe më pas do të ketë kohë për të menduar për emrat”, deklaroi Perez nga shtrati i spitalit në të cilin po qëndron.

Më parë, të paktën në dy raste të tjera janë regjistruar lindje të nëntë fëmijëve, por jo të gjithë kanë arritur të mbijetojnë. Perez është gjithashtu nënë e tre fëmijëve, edhe ata të lindur si trinjakë.

Sipas librit të rekordeve “Guinness”, numri më i madh i fëmijëve të lindur nga një nënë e vetme është 69.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Meksikania pret nëntë fëmijë Empty Re: Meksikania pret nëntë fëmijë

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 21:41

kjo vetem nese esht kafshe;se tjet njeri ska mundsi te bej dicka aq te tmerrshme;kshju lloj njerezish e meritojn vdekjen nvend pa tu dridhur as qerpiku qe ti denosh
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi